З нагоди свята Перенесення мощів святого Миколая у Крехівському василіянському монастирі відбувся традиційний травневий відпуст. До святкування також долучився особливий гість — Вікарій провінційного Вікаріату домініканців в Україні.
Відпуст у Крехові, присвячений празникові Перенесення чесних мощів святого Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі, відбувся 10-11 травня. Традиційно цим святом у Крехові вшановують чудотворну ікону святого Миколая – одну з найдавніших реліквій Крехівської обителі, яку, за переказами, привіз сюди її засновник чернець Йоіл.
Паломники, що взяли участь у прощі, мали нагоду помолитися, посповідатися, а також отримати повний відпуст, адже храм Преображення Господнього при Крехівському монастирі святого Миколая ЧСВВ отримав статус особливого відпустового місця Ювілейного 2025-го року.
Архиєрейську Божественну Літургію в неділю, 11 травня, очолив єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петро (Лоза) у співслужінні місцевого та запрошеного духовенства, повідомив на своїй фейсбук-сторінці Крехівський монастир.
Участь у святковому богослужінні взяв також Провінційний вікарій Ордену Проповідників в Україні о. Ярослав Кравєц ОР. Своїми враженнями очільник українських домініканців поділився у соцмережі «Фейсбук».

«У Крехові я долучився до святкування урочистого відпусту на честь святого Миколая. Виявляється, цей важливий для східного християнства святий згадується в літургійному календарі не тільки в грудні, а й у травні, коли святкується перенесення його мощей до Барі в Італії. Монастир, розташований у Крехові, трохи більше 30 км від Львова, – це прекрасне місце з давньою історією. Тут вирує життя і молитви великої чернечої спільноти – тут проходять новіціят отці Василіяни», — написав о. Ярослав Кравєц. Він також зазначив, що, за переказами, у стінах Крехівського монастиря колись зупинявся святий Альберт Хмельовський, засновник монашого Ордену Альбертинців.
Також читайте: Крехівський новіціят: місце, куди кличе Бог
О. Ігор Ґнюс OP: До умов повного відпусту належить боротьба з гріхом
Ігумен Крехівського монастиря: «Мій тато сказав: то тут нормальні хлопці, можеш залишатися»