15 липня – святого Володимира: шість львівських храмів носять його ім’я

15 липня УГКЦ, ПЦУ та РКЦ вшановують пам’ять святого князя Володимира Великого — хрестителя Русі. 

Володимир Святославич — великий князь київський, князь новгородський. Хреститель Русі. Син київського князя Святослава Ігоровича від ключниці Малуші. Онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України.

Володимир успадкував княжий престол після смерті батька і міжусобної боротьби з братами. Ставши великим київським князем, мав багато дружин і наложниць, здійснив чимало бойових походів, провів язичницьку реформу, виокремивши шістьох головних богів слов’янського язичництва. 

987 року Володимир підтримав у війні Василя ІІ й узяв за дружину візантійську царівну Анну. Наступного року охрестився сам і охрестив Русь. Віддалив від себе інших дружин і розпочав щире християнське життя. Для розвитку Церкви запросив на руські землі духовних осіб з Болгарії, організував церковну ієрархію, поширював культ святої Ольги, підтримував зв’язок із Апостольським Престолом, не раз приймав послів від Папи і посилав дарунки до Рима. Розбудував у Києві Десятинну церкву, місто Володимир-Волинський, заснував першу на Русі школу.

Ім’я Хрестителя Русі носять міста, вулиці й чимало святинь у цілому світі. Часто святого згадують разом із княгинею Ольгою — його бабусею, попередницею в запровадженні християнства на Русі. У Львові ім’я святого рівноапостольного князя Володимира носять шість храмів:

Парафія св. Володимира Великого ПЦУ (м. Львів, вул. Панча, 12а)

Парафія св. Володимира Великого ПЦУ (м. Львів, вул. Стрийська, 146)

Парафія св. Володимира Великого ПЦУ (м. Львів, вул. Червоної Калини, 89)

Студентський храм св. Володимира Великого УГКЦ (м. Львів, вул. Природна, 8а)

Парафія свв. Володимира і Ольги УГКЦ (м. Львів, вул. Чернеча гора, 2)

Парафія свв. Володимира і Ольги УГКЦ (м. Львів, вул. Симоненка, 5а)