18 травня – день народження святителя Івана Павла ІІ, Папи Римського

18 травня 2023 року виповнюється 103-тя річниця з дня народження святителя Івана Павла ІІ, Папи Римського.  Майбутній понтифік народився 18 травня 1920 року у Вадовицях (Польща). Протягом свого життя і служіння відзначився, зокрема, боротьбою за легалізацію УГКЦ  і спричинився до її визволення. Як великий друг українців, Іван Павло ІІ залишається чи не найвідомішим і найулюбленішим Папою. Він запам’ятався також своїм візитом в Україну, під час якого було проголошено блаженними 28 новомучеників УГКЦ. Сам Іван Павло ІІ був канонізований (визнаний і проголошений святим) 27 квітня 2014 року у Ватикані.
 
 
В Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові зберігаються реліквії святого Папи – літургійне облачення, чаша та дискос. Ці реліквії Святіший Отець подарував Архикатедральному Соборові, коли відвідував його під час свого візиту до України 26-27 червня 2001 року. Тут їх можна побачити і помолитися до святителя.
 
З нагоди річниці уродин Папи Івана Павла ІІ Архикатедральний Собор зібрав цікаві факти з його життя. 
 
– Понтифікат Івана Павла ІІ тривав протягом 26 з половиною років (був другим за тривалістю після Папи Пія IX); він став першим понтифіком, який просив прощення у цілого світу за гріхи своєї Церкви.
 
 
– Папа ревно захищав права католиків у Радянському Союзі, був оборонцем і визволителем УГКЦ і забезпечив можливість легалізації та її вихід із підпілля. 
 
– Налагоджував узи примирення між польським та українським народами, зцілював давні рани, породжені складною минувшиною. Католицька церква в Польщі та Українська греко-католицька церква одностайно з Римсько-католицькою церквою в Україні звернулися з проханням до Папи Франциска проголосити Івана Павла ІІ небесним покровителем польсько-українського примирення. 
 
– Папа Іван Павло ІІ дуже любив молодь, присвячував їй багато уваги. Він ввів традицію Всесвітніх Днів Молоді, які з 1984 року кожні 3 роки збирають мільйони молодих людей в одному з міст світу.
 
 
– Добре знав українську мову, симпатизував українському народові. Ми з великою любов’ю і шанобою називаємо його «наш Папа», «наш Святіший Отець». 23-27 червня 2001 року він побував в Україні — у Києві та Львові. Щойно зійшовши з літака, став на коліно й поцілував українську землю. Під час цього візиту проголосив блаженними преподобними і священномучениками 28 українців, замордованих за християнську віру.
 
– Іван Павло ІІ був і довічно залишається «нашим Папою», бо завжди почував духовну близькість до України, до нашої Церкви, усього українського народу.
 
Більше біографічних фактів святого Папи Івана Павла ІІ читайте у публікаціях: