2 вересня у Ставропігійній Успенській церкві відбудеться прославлення чудотворної ікони Божої Матері

2 вересня 2018 року у стінах Ставропігійної Успенської церкви м. Львова відбудеться історична подія, яка стосується як духовного життя Успенської громади, так і усієї Православної Церкви.

1


Згідно клопотання Конференції Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного за 2017 рік і рішення Архієрейського собору УАПЦ 2018 р. у часі Архиєрейської св. Літургії, яка розпочнеться в 11,00 відбудеться прославлення Ставропігійної чудотворної ікони Божої Матері «Одигітрія». Про це повідомив отець-диякон Юрій Федів.

“Одигітрія” — це древня ікона, яка протягом віків дарувала зцілення від недуг і допомагала у вирішенні житейських бід і скорбот, особливим чином прославилися у 1704 році, коли Львів, окупований шведською армією Карла ХІІ сплачував контрибуцію.

Тодішня польська влада поклала виконання своїх зобов’язань на українську громаду. Коли шведи забирали із церкви св. Євангеліє, чаші, хрести із дорогоцінними прикрасами, ікона Божої Матері почала плакати і це настільки вплинуло на шведів-протестанців, що вони зупинилися здирати шати із ікон. В подальшому ця ікона продовжує дарувати зцілення молільникам, які до неї приходять і просять допомоги. Після св. Літургії буде прикладання до чудотворної Ікони «Одигитрія» та мирування. Також кожний парафіянин отримає на згадку маленьку копію Ікони.