6 травня 2021 року, у Свято-Георгіївському кафедральному соборі міста Львова, відзначили престольний празник

6 травня 2021 року, у четвер Світлої седмиці, день пам’яті святого великомученика Георгія Побідоносця, у Свято-Георгіївському кафедральному соборі міста Львова святковим богослужінням молитовно відзначили престольне свято.

Божественну літургію в цей день звершив Митрополит Львівський і Галицький Філарет.

Владика привітав усіх присутніх з днем пам’яті святого покровителя Галичини.

«Сердечно вітаю з великим днем Пасхи Господньої і храмовим святом – днем пам’яті святого великомученика Побідоносця і Чудотворця Георгія. 1700 років відділяє нас від того часу, коли жив і був прославлений своїми подвигами і своєю смертю святий великомученик Георгій. І ми поклоняємося цьому великому святому, тому що ми відчуваємо його присутність, він ніби живий, він між нами. Це є свідченням того, що Господь об’єднує Церкву земну і Церкву небесну. І ми вклоняємось вмч. Георгію не просто тому, що він святий, якого ми добре знаємо, якого ми вшановуємо, а ми вклоняємось ще й тому, що він реально є присутнім в нашому житті», – сказав архіпастир.

 Митрополит Філарет звернув увагу на те, що відтепер священнослужителі та віряни матимуть змогу в соборі вклонятися мощам святого великомученика Георгія Побідоносця.

«Сьогоднішній день увійде в історію, тому що ми вперше прославляємо великомученика Георгія з можливістю вклонитися його святим мощам», – зазначив він.

На завершення Владика закликав всіх молитися за мир в нашій державі, за процвітання нашого міста, за здоров’я і благополуччя всіх віруючих православних людей, які тут вклоняються перед мощами великомученика Георгія, щоб і він показав свою славу і явив свої чудеса.

«Дай Бог, щоб через нашу молитву, через нашу віру, через нашу надію і впевненість у предстательстві великомученика Георгія, Господь посилав благополуччя і захист нашій державі, нашому місту і нашому Галицькому краю, покровителем яких він є. А найперше – нашому святому храму і всій нашій благочестивій православній пастві, яка є перебуває під молитвенним омофором святого великомученика Георгія», – побажав митрополит Філарет.

 

Джерело: Прес-служба Львівської єпархії УПЦ