9 прикладів з Біблії та історії, коли національна молитва принесла країнам перемогу та успіх

У день річниці повномасштабного вторгнення в Україну російського агресора Всеукраїнський Собор пригадує біблійні приклади, коли народи та країни отримували перемогу завдяки Божій благодаті та усильній молитві.
 

Серед них:

1) Ізраїль перебував у полоні в Єгипті, але Бог послав Мойсея, щоб він вивів їх з полону. Після виходу з Єгипту, коли Ізраїльтяни перетинали Червоне море, Бог врятував їх від фараонової армії, яка наздоганяла їх.

2) У Другій книзі Хронік, в описі битви в Сеїрі, говориться, що цар Йосафат закликав людей до молитви та посту, а після цього вони отримали перемогу у битві.

3) У Даниїловій книзі описано, як пророк Даниїл молився до Бога та отримав допомогу від Бога, щоб уникнути смерті в полоні. 

Також в історії є багато прикладів, коли країни об’являли молитву та отримували перемогу завдяки Божій благодаті. Ось декілька прикладів:

4) У 1571 році війська Європейської Ліги, яку очолював Ян ІІІ Собеський, перемогли війська Османської імперії у битві під Лепантою. Перед початком битви, папа Пій V оголосив молитву за перемогу, і ця молитва, за словами свідків, допомогла військам перемогти.

5) Під час Другої світової війни Велика Британія була першою країною, яка оголосила війну Третьому Рейху. Після евакуації британських військ з Дюнкерка (Операція «Динамо») і капітуляції Франції 22 червня 1940 року Гітлер вірив, що Велику Британію переможено, і Німеччина є хазяїном у Європі. Однак у Британії залишалися люди, що негативно ставились до підписання миру із Німеччиною. Серед них був щойно обраний прем’єр-міністр Вінстон Черчилль. Завзяття та ораторські навички Черчилля переконали народ Великої Британії відмовитись від ідеї підписання мирного договору із Третім Рейхом і готуватися до тривалої війни. Велика Британія об’явила національну молитву за перемогу у битві за Англію. Ця молитва стала відомою як «Молитва за королеву та країну», і вона відбувалася щоденно протягом війни. Битва за Британію стала ключовим боєм в ході Другої світової війни для Великої Британії і розвіяла міф про непереможність Гітлера. Британія вистояла та відбила атаку.

6) Під час Війни за незалежність в 1775 році, Континентальний Конгрес США закликав до Дня молитви та посту. Цей день став відомий як «День молитви та посту для важких часів», і він відбувався щороку протягом Війни за незалежність.

7) Під час Громадянської війни в 1863 році президент Авраам Лінкольн закликав до Дня молитви та посту, щоб молитися за мир та об’єднання країни. Цей день став відомий як “День національної молитви та покаяння”, і він відбувався щороку після цього.

8) Під час Другої світової війни президент Франклін Рузвельт закликав до національної молитви за перемогу над нацизмом та фашизмом.

9) Також президент Гаррі Трумен під час Корейської війни закликав до національної молитви та посту за мир у Кореї.

«Нині в Україні перша річниця повномасштабної війни Росії. Згідно думок багатьох “експертів”, Україна не мала встояти більше трьох днів, однак переважаючі сили росії зазнали поразки на багатьох напрямках. Віримо, що це Боже чудо, і за молитвою церков та мільйонів віруючих по всьому світу сталося чудо, і Україна бореться та досягає успіхів уже рік. Нині, як і рік тому, багато інституцій роблять прогнози і заявляють, що війна в Україні на багато років. За людськими прогнозами та прогнозуваннями такі війни йдуть роками. Чи можливий інший сценарій? Так. Бог може все змінити. Однак історія показує, що ключовою зброєю для перемоги в здавалося б безвихідних ситуаціях була загальнонаціональна молитва»,  – підкреслюють представники Собору.

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій та церкви, які входять до неї, закликають провести 24 лютого 2023 року у пості і молитві за Україну та її перемогу. Всеукраїнський Собор закликає максимально розповсюджувати цю інформацію: «Давайте зробимо так, щоби в цей день не було ні одного нашого знайомо чи друга, кого б ми не попросили помолитися за Україну».

Всеукраїнський Собор – це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо ідеї побудови християнського шляху розвитку української держави. Завдяки братерській взаємодії Ради Євангельських Протестантських Церков України та Української Міжцерковної Ради євангельська спільнота ухвалила рішення консолідувати свої зусилля для збереження та поширення в українському суспільстві християнських цінностей та протидії тотальному наступу аморальності та інших негативних явищ, що несуть небезпеку майбутньому нашої країни.