Благання крізь сльози: Папа присвятив проханню за Україну моління в день Непорочного Зачаття

8 грудня 2022 року, в урочистість Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, Єпископ Риму здійснив традиційний акт вшанування Пресвятої Богородиці на Іспанській площі Риму, присвятивши моління проханню миру в Україні. Про це повідомляє Vatican News.
 
Промовляючи слова: «Пречиста Діво, я хотів би принести Тобі сьогодні подяку українського народу за мир, про який ми вже довго просимо в Господа. Натомість мушу знову представити Тобі благання дітей, похилих віком, татів і матерів, юнаків і дівчат цієї мученицької землі, що багато страждає. Та в дійсності ми знаємо, що Ти перебуваєш з ними та з усіма стражденними, так само як була біля хреста Твого Сина», Папа Франциск ледве стримав сльози. «Дивлячись на Тебе, що є без гріха, також і ми можемо далі вірити й надіятися, що ненависть буде переможена любов’ю, що брехню переможе правда, що кривда буде здолана прощенням, мир переможе над війною. Нехай так станеться!» – наголосив на завершення молитви понтифік.
 
1857 року на Іспанській площі в Римі встановлено високу гранітну колону, яку увінчує бронзова статуя Пречистої Діви, – нею відзначено проголошення догми про Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії. Проголосив цю догму 8 грудня 1854 року Папа Пій ІХ року в Апостольській конституції «Ineffabilis Deus». Від 1953 року, тобто з часів понтифікату Папи Пія ХІІ, у день цього свята Єпископ Риму щороку кладе квіти біля підніжжя статуї. Участь у цій події бере міська влада, представники різних станів – організацій, комунальних підприємств, церковних братств та асоціацій, численні жителі міста. 
 
Цей звичай дещо змінила пандемія коронавірусу, що спалахнула на початку 2020 року. Саме через санітарні обмеження, які загострювалися у місяці грудні, 2020 та 2021 Папа Франциск прибував на Іспанську площу на світанку, а його візит і молитва мали приватний характер. Натомість 8 грудня 2022 р. церемонія відбулася у традиційний спосіб.
 
У святковий день Папа Франциск згадав про Україну не лише під час молитви на Іспанській площі, а й під час ранкової зустрічі з паломниками. У переддень свята в загальній аудієнції у Ватикані взяла участь делегація зі Львова. Під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий передав Папі хрест із вкладеним у нього осколком російської ракети.