Благодійна збірка Дикастерії харитативного служіння для українців удвічі перевищила плановану суму

В рамках кампанії, яку організувала Ватиканська Дикастерія харитативного служіння, на придбання термобілизни для українців зібрано вже удвічі більшу за плановану суму – 200 тисяч євро. Про це пише Vatican News.

На початку грудня цього року Апостольська елемозінерія  розпочала на платформі «Eppela» збірку з метою придбання термофутболок для потреб українського населення, що постраждало від російських ракетних обстрілів. Організатори ставили за мету зібрати 100 тисяч євро протягом трьох місяців, проте за підтримки жертводавців цю суму зібрали вже за п’ять днів. На Різдво ж зібрані пожертви сягнули позначки 200 тисяч. Втім, оскільки кризова ситуація ще далека до завершення, збірка триватиме до 8 січня.
 
Перші вантажі з допомогою для українців, генератори й термобілизну, в Україну перед Різдвом особисто привіз Префект Дикастерії харитативного служіння, Папський розподілювач милостині кардинал Конрад Краєвський. Vatican News цитує коментар кардинала для польської редакції Радіо Ватикану. За його словами, результати збірки виявилися неочікуваними, а перша ватиканська краудфандингова кампанія, організована в інтернеті, –  успішною. Завдяки тому, що Радіо Ватикану – Vatican News переклало прохання про збірку різними мовами, до неї долучилося багато людей з усього світу. Сама ідея зібрати термобілизну зродилася спонтанно. «І тоді хтось з ватиканських працівників запропонував звичайну збірку на інтернет-платформі. Я не був переконаний, що з цього щось вийде, але був упевнений, що спонука є доброю, тому записав кілька слів, розповівши, що ці термічні футболки дуже потрібні», – зазначив кардинал Краєвський. «Ніхто не сподівався, що вже через кілька днів буде зібрана заявлена сума. Більше того, організатори платформи дали 120 днів на досягнення заявленої суми, а вона не тільки була зібрана протягом кількох днів, але подвоїлася протягом менше, ніж півтора тижня».
 
Він також зазначив, що це дасть змогу закупити десятки тисяч одиниць одягу. Першу ж партію допомоги Папський розподілювач милостині вже розвозить містами України. Це вже п’ятий візит кардинала Краєвського в Україну. В його рамках він також провів у Львові різдвяний вечір із найбіднішими – старшими особами та бідними мешканцями Львова, які щоденно отримують безкоштовні обіди, що роздає «Карітас-Спес» Львівської Архідієцезії РКЦ.