Блаженніший Епіфаній: «Де відкидають закон Божий… приходить духовна катастрофа»

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив про те, що Церква засуджує і відкидає «намагання нав’язати нашій державі правила і закони, які в сутності своїй суперечать природі сотвореної Богом людини». Він наголосив, що такі закони, «свідомо спотворюють поняття любові та сім’ї», та «примушують протиприродне гріховне співжиття людей однієї статі вважати правильним і добрим прикладом».

Про це Предстоятель Православної церкви України відзначив у своїй проповіді, в Неділю Всіх святих землі Української, яка цього року відзначалась 18 червня. Цього дня Блаженніший Епіфаній очолив Божественну літургію у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах (с. Пляшева Дубенського району).

«Сьогодні ми згадуємо пам’ять мучеників та сповідників ХХ століття, які постраждали від атеїстичних гонінь. Їхній подвиг, їхні страждання та їхня моральна і духовна перемога над мучителями є свідченням і для нас, що без міцних духовних основ, які спираються на Божу правду, ніхто не здатен побудувати щасливе життя для народів і країн. Навпаки – там, де відкидають закон Божий, де зло називають добром, де природне намагаються замінити протиприроднім, там наступає рабство гріху і туди приходить духовна катастрофа», – сказав владика Епіфаній.

Він наголосив, що «лише Бог дає правдиву свободу людині – свободу для примноження добра». «А всі, хто в ім’я свободи закликають звільнитися від Бога, відкинути Його волю і заповіді – вони хоча і ховають зло своїх закликів за гаслами про правду і свободу, але на ділі ведуть в рабство гріхам і в темряву тиранії. Ми, як Церква, завжди виступали проти цього – і зараз також засуджуємо і відкидаємо намагання нав’язати нашій державі правила і закони, які в сутності своїй суперечать природі сотвореної Богом людини. Закони, які свідомо спотворюють поняття любові та сім’ї, які примушують протиприродне гріховне співжиття людей однієї статі вважати правильним і добрим прикладом».

Митрополит застеріг, що «експерименти над суспільствами, які робилися безбожниками у ХХ столітті, засвідчили, наскільки згубним є шлях відкинення Божої правди і найменування темряви – світлом, а зла – добром». «З нашого минулого слід виносити правдиві уроки. І тому християнам слід опиратися намаганням вже у ХХІ столітті творити нові безбожні експерименти над народами. Бо і ці експерименти зазнають краху, як експерименти комуністів і нацистів, але доки вони триватимуть – вони приноситимуть багато зла в життя людей».

Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) заявила про неприпустимість зрівняння одностатевих співмешкань зі сімʼєю. Рада закликала українську законодавчу та виконавчу владу не ухвалювати жодних змін для надання статусу сімей так званим одностатевим партнерствам.