У Василіянському інституті філософсько-богословських студій в Брюховичах відбулася презентація книги о. Климентія Стасіва ЧСВВ «Пастирі підпільної Церкви».
Участь в презентації взяв Харківський екзарх Василій Тучапець, протоігумен Йосиф Кралька ЧСВВ, ректор інституту о. Артемій Новіцький ЧСВВ, о. Михайло Лучків ЧСВВ та отець-доктор Епіфаній Гнатів ЧСВВ. Захід відбувся в неділю, 27 квітня 2025 р.

Про це повідомляє сайт василіянського інституту в Брюховичах.
Автор книги о. Климентій Стасів «наголосив на тому, що час працює проти нас, адже він стирає живі свідчення і дедалі менше залишається людей, що могли б поділитися своїми спогадами». «Інколи словами важко когось переконати, але герої цієї книги дали велике свідчення віри. Що ще може бути переконливішим за ці живі приклади».
Презентація книги розпочалась з Архиєрейської Літургії. Фото: о. Климентій Стасів ЧСВВ
Автор також розповів про яскравих представників підпілля, які мали відношення до навчання та виховання молодого василіянського покоління – о. Дам’яна Богуна, о. Тараса Бобковича, о. Ісидора Патрила, о. Ігнатія Янтуха. «Перед нами ще багато праці з висвітлення героїчного життя отців василіян. Я вірю, що серед семінаристів є майбутні письменники й історики, які долучаться до цієї подвижницької діяльності», — наголосив о. Климентій Стасів.
Також читайте: Єпископ Василь (Тучапець): «Ця війна змінює ставлення людей до конфесій і Церкви»
У вітальному слові владика Василій Тучапець схвально відгукнувся про видання та згадав свій духовний шлях, який розпочався у часи підпілля. З великою вдячністю і любов’ю він згадав свідків віри, з якими жив і молився.
Також читайте: «Кузня василіянських священників» у Брюховичах: 30 років жертовної праці та служіння
Протоігумен о. Йосиф Кралька провів паралель між часами апостольськими і переслідуванням Греко-католицької церкви в XX ст. «Перед апостолами були зачинені двері зі страху, а перед отцями василіянами — через богоненависницьку систему», — зазначив він. Також отець-протоігумен наголосив на важливості збереження пам’яті про той період та героїчні постаті василіян.
Також читайте: О. Йосиф Кралька ЧСВВ: «Хочеться відчувати, що наші здобутки є здобутками всієї Церкви»
Нагадаємо що книга про незламних василіян побачила світ у січні 2025 року у видавництві «Місіонер». У виданні розповідаються історії життя та служіння отців і братів Василіянського чину, які вступили на чернечу дорогу в часі між двома Світовими війнами, а також у другій половині XX cт. — до виходу Греко-католицької церкви в Україні з підпілля. Частина цих отців і братів продовжили своє служіння Богові та Батьківщині в часи Незалежності, дехто живий досі.
«У книзі уміщено матеріали про діяльність 83-х ченців-василіян, а всіх у підпіллі налічувалося 223 особи. Кожна історія ‒ як відкрита рана, але з різним кінцем: хтось відійшов у задушливій темряві нелюдяного часу, хтось дочекався свободи Церкви, за яку вони так дорого заплатили, цілковито поклавшись на Божий промисел», — розповів раніше в інтерв’ю сайту «Духовна велич Львова» о. Климентій Стасів.
Також читайте: «Пастирі підпільної Церкви»: о. Климентій Стасів ЧСВВ про свою нову унікальну книгу
«Пастирі підпільної Церкви»: книга про незламних василіян побачила світ
О. Климентій (Стасів) ЧСВВ: «Правдива переміна світу походить не від революцій, але від святих»