«Час взаємного слухання»: Синод Єпископів УГКЦ зустрівся з Папою Франциском

6 вересня 2023 року у Ватикані відбулася приватна аудієнція єпископів Синоду Української Греко-Католицької Церкви із Святішим Отцем Франциском. Українські єпископи зустрілися з понтифіком в рамках Синоду УГКЦ, що зараз триває у Римі. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 

«Щоб мати можливість довше поспілкуватися з українськими єпископами», Папа ініціював розпочати зустріч на годину швидше. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав назвав її «часом взаємного слухання та нагодою для відвертого і щирого діалогу». У відвертій розмові ієрархи УГКЦ висловили біль, страждання та деякі розчарування українського народу. Єпископи розповіли, що певні висловлювання і жести Святого Престолу та самого Папи український народ болісно й тяжко сприймає у цей час, коли  стікає кров’ю в боротьбі за свою гідність і незалежність. А непорозуміння, які виникали між Україною та Ватиканом від початку повномасштабної війни, російська пропаганда використовує для оправдання та підтримки вбивчої ідеології «русского міра».

Святіший Отець визнав невідповідність власних слів і порівнянь, звернених до російської молоді, пояснивши: «Повертаючись із Монголії, під час розмови з журналістами я сказав, що справжнім болем є, коли культурна спадщина якогось народу проходить „дистиляцію“ та піддається маніпуляціям з боку певної державної влади, внаслідок чого перетворюється на ідеологію, яка нищить і вбиває. Великою трагедією є те, коли така ідеологія вривається в Церкву і підміняє собою Христове Євангеліє». Окрім того, Папа зазначив: «Я хочу запевнити вас у моїй солідарності з вами та постійній молитовній близькості. Я є з українським народом».

Єпископи також подякували Папі Францискові за постійну підтримку України на міжнародному рівні, його гуманітарні акції, особисті зусилля для звільнення полонених, миротворчу місію спеціального папського посланця кардинала Маттео Дзупі тощо і попросили Святішого Отця продовжувати зусилля для звільнення військовополонених, зокрема нагадали про священників-редемптористів — ієрм. Івана (Левицького) та ієрм. Богдана( Галету), які досі перебувають у російському полоні. Деякі особисті їхні речі, а також ікону Ісуса Христа, врятовану зі спаленого росіянами храму в с. Червоне Запорізької області, від імені єпископів Синоду УГКЦ Блаженніший Святослав на згадку і молитовний символ подарував Папі.