«Додати життя до твоїх днів»: у центрі Львові молилися за дітей, що померли ангелами

15 жовтня 2023 року, у Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату, львів’яни молитовно вшанували пам’ять дітей, що померли в утробі або невдовзі після народження. Цьогоріч такий захід провели вже вшосте.

Цього року локацію змінили – символічно пам’ятна зустріч відбулася на львівській площі Ангелів. Вона розпочалася із Божественної Літургії в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, а відтак всі присутні запалили на площі свічки, долучившись до всесвітньої акції «Світлова Хвиля» – вшановують дітей, що відійшли до вічності під час вагітності або відразу після народження.

«Так, це правда – дуже часто ми справді втрачаємо наших малят. Ми в своєму житті можемо втратити близьких людей. Але ми ніколи не пам’ятаємо їхнього зросту, їхньої ваги – ми пам’ятаємо, що вони були і залишилися з нами, незалежно від того, скільки часу вони були поруч», – зазначила ініціатор заходу сестра Юстина (Голубець). «Немає такої маленької ніжки, яка б не залишила слід у цьому світі. Кожен з нас залишає свій слід. І ці малята-ангелята також залишили свій світ. Більше того – подивіться, як вони нас всіх об’єднали. Дуже часто наші малята набагато більше встигають зробити за своє коротке життя, ніж ми, які проживаємо 60 чи 70 років».

Сестра Юстина (Голубець) Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії очолює Перинатальний госпіс «Слід Життя» та багато років опікується сім’ями, які зіткнулися із перинатальною втратою. Вперше подібний захід відбувся у Львові у 2017 році, і відтоді щорічно сім’ї, що пережили перинатальну втрату, а також їхні рідні та близькі збиралися 15 жовтня на молитву в Архикатедральному Соборі святого Юра.

Додатково

Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату (BabyLoss Awarness Day) з 1980-х відзначають у жовтні. Протягом цього місяця проводять інформативні заходи, якими ознайомлюють суспільство із поняттям перинатальної втрати та способами підтримки сімей, які її переживають. Як зазначають на сайті Перинатального госпісу «Слід Життя», «всі заходи, які здійснюються впродовж жовтня, і особливо в часі тижня навколо 15 жовтня, презентують найбільш відповідну можливість щоб інформувати, навчати, вивчати, окреслити причини і надати поштовх в напрямку дослідження і попередження та профілактики дитячої смертності». 15 жовтня проводять пам’ятні акції, серед яких – «Світлова Хвиля». Її учасники в різних країнах світу о 19:00 за місцевим часом запалюють свічки, таким чином об’єднуючи цілий світ у молитві за дітей, що померли до народження. Всі ці заходи спрямовані на відкриття табуйованої теми втрати.

Перинатальний госпіс «Слід Життя» – це неприбуткова організація, яка є першою пропозицією перинатальної паліативної опіки та допомоги в Україні. Вже декілька років спільнота об’єднує батьків, що пережили перинатальну втрату. Госпіс надає можливість отримувати висококваліфіковану і міждисциплінарну допомогу сім’ям, дітям яких під час вагітності було діагностовано невиліковну хворобу або несумісні з життям відхилення у розвитку. 

Фото: Мирослав Тернавський, фейсбук-сторінка Перинатального госпісу «Слід Життя»