Духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) виступило за повну незалежність церкви від Москви

Духовенство Львівської єпархії Української православної церкви (Московського патріархата) вимагає від свого керівництва виходу зі складу Руської православної церкви. 

Під зверненням до митрополита Львівського і Галицького УПЦ (МП) Філарета (Кучерова) з проханням сприяти скликанню Архієрейського собору, який прийме відповідне рішення, підписались 31 священик і 4 диякона Львівської єпархії. Повідомлення про це  з’явилось сьогодні на Фейсбук-сторінці Львівської єпархії УПЦ. 

У дописі говориться, що на адресу канцелярії єпархії 28 лютого та 1 березня 2022 року приходили звернення від священнослужителів, які просять «скликати Архієрейський Собор УПЦ, на якому прийняти рішення про вихід з РПЦ і проголошення автокефалії».

«Сьогодні маски скинуті. Очевидно всім, що за словами про братерську любов і створення єдиного духовного простору «руського миру» ховалося людиноненависницьке прагнення захопити і пригнобити вільний і боголюбивий український народ. Ми маємо Каїна –  в особі Президента Росії В.Путіна», – йдеться у зверненні духовенства УПЦ (МП) на Львівщині.

Проте найбільше вразила священиків і дияконів позиція вищого керівництва РПЦ, зокрема, її предстоятеля – патріарха Кирила та його офіційні звернення й проповіді.

«Ми чекали захисту і підтримки, натомість отримали «мовчазне погодження війни…», – говориться у зверненні. – «Українські жінки й діти зі страхом і сльозами сьогодні очікують звуків оголошення повітряної тривоги, ховаються від небезпеки по підвалах та погребах. Але гордо піднімають голову, коли звучить Гімн України. Наші діти вже знають ціну свободи та миру у своїй Батьківщині».

Духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) обурене закликом патріарха Кирила (Гундяєва) до сторін конфлікту «зробити все можливе, аби уникнути жертв поміж мирних мешканців», називає його «відвертим догоджанням злочинному путінському режиму» і «брехливим замовчуванням фактів агресії Росії проти України».

«Страшная черта, обагренная кровью братьев» (цит.рос.), про яку говорив Патріарх, вже пролягла – весь світ знає про людські втрати серед мирного населення, в тому числі дітей, вбитих військових та бомбардування українських міст і селищ. І це вже не «черта» – це провалля, яке НЕ відновити», – наголошується у зверненні. 

Священики заявляють, що не бажають нести на собі тавро ворожих колабораціоністів і зрадників, бо такими не є. 

«Ми всі – патріоти. Ми любимо свою Батьківщину й доводимо це на полі бою і в тилу… Ми готові бути сповідниками за віри за Христа та Церкву, але не за особу Патріарха Московського та Московський патріархат, які не підтримують своїх братів в час братовбивчої війни», – йдеться у зверненні.

Духовенство Львівської єпархії УПЦ просить митрополита Філарета (Кучерова) донести їх позицію до вищого керівництва церкви та невідкладно скликати Архієрейський Собор УПЦ, на якому «негайно почати процес досягнення повної незалежності (автокефалії) для УПЦ від РПЦ або її проголошення». 

Раніше повідомлялось про те, що в храмах УПЦ (МП) на Львівщині перестали молитовно поминати Московського патріарха. Центробіжні процеси в РПЦ на території України розпочались після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року. По всій країні почали лунати голоси священиків цієї церкви із закликом відділитись від Москви. Все більше представників духовенства і мирян УПЦ (МП) усвідомлють про необхідність повної незалежності їх церкви, а не лише позірної відмови від поминання за богослужінням московського патріарха.