Календарна реформа триває: Мукачівська греко-католицька єпархія переходить на григоріанський календар

Як повідомив адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл, з 1 вересня 2023 року єпархія переходить на григоріанський календар. Рішення про перехід мають офіційно затвердити 10 лютого на єпархіальному засіданні. Про це пише Суспільне.

Єпископ зазначив, що понад 90% вірян Мукачівської греко-католицької єпархії хочуть перейти на григоріанський календар. Сам він брав участь в Архиєрейському Синоді УГКЦ в Україні, на якому прийняли рішення переходу на новий стиль, про що було оголошено 6 лютого 2023 року.

Рішення про перехід Мукачівської греко-католицької єпархії на григоріанський календар мають офіційно затвердити 10 лютого на засіданні єпархії. «Ми зробимо зустріч деканів нашої єпархії, де остаточно вирішимо як це краще зробити. Хочемо зробити так, як прийняв Синод, щоб з 1 вересня перейти на григоріанський календар. Тому що 1 вересня розпочинається церковний рік. За старим стилем, юліанським календарем, — 14 вересня», – зазначив владика Ніл.

Разом з тим, зміна календаря для цієї єпархії не буде примусовою. «Якщо будуть якісь громади, які захочуть залишитися на юліанському календарі, то ми перечити їм не будемо. Бо найголовніше для нас, коли вирішують люди», — зауважив єпископ.

Нагадаємо, 6 лютого 2023 року в ефірі «Живого Телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив про рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні про перехід на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Зміни будуть впроваджені з з 1 вересня 2023 року, тобто з початку нового літургійного року (Індикту).

Мукачівська греко-католицька єпархія ‒ церковно-адміністративна одиниця візантійського обряду, яка підпорядковується напряму Святому Престолу католицької церкви та залишається не підпорядкованою Львівській Архиєпархії, ані жодній іншій Митрополії. Єпархія має окремішній статус від УГКЦ, історично обумовлений існуванням в інший політичних умовах, ніж решта греко-католиків України. Проте з часу відновлення незалежності України було розпочато низку ініціатив, для досягнення повної єдності всіх греко-католиків України.