Фільм-спогад про легендарного священника, який прослужив у Львові майже півстоліття, з’явився у мережі «YouTube». Йдеться про отця Павла Кочкодана – ключаря Святоюрського та Свято-Покровського кафедральних соборів. Документальну стрічку присвятили п’ятиліттю з дня його упокоєння.
Автором проєкту є нинішній ключар Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ у Львові прот. Михайло Сивак. У коментарі «Духовній величі Львова» священник розповів, що 31 березня виповнюються п’яті роковини відходу до вічності о. Павла Кочкодана і фільмом-спогадом команда творців хотіла вшанувати пам’ять видатного священника та познайомити глядачів із його життєвим шляхом.
«До п’ятої річниці з дня упокоєння отця Павла Кочкодана ми з благословення митрополита Димитрія вирішили зняти фільм-спогад і розповісти про шлях отця Павла, труднощі та випробовування, які він проходив. Тут розповідається, зокрема, про період радянської влади, яка тиснула на молодих хлопців, що намагалися вступити у вищий духовний навчальний заклад – інколи, щоб здобути богословську освіту, треба було пройти майже детективні історії. Також своїми унікальними спогадами у фільмі діляться священники та владика», — розповів о. Михайло Сивак.
Священник зазначив, що ідея створити стрічку саме про отця Павла Кочкодана прийшла до нього з кількох причин: «Він був ключарем Свято-Покровського собору. У кафедральних соборах настоятелем є архієрей; натомість ключар – це посада старшого священника при храмі. А сам отець Павло – це була непересічна, надзвичайно талановита постать, інтелектуал. Він був духівником великої кількості людей – особливий священник і особлива людина».
Над зйомками та монтажем фільму «Ключар» працювала невелика команда творців. Автор ідеї та ведучий — о. Михайло Сивак. Режисер – Богдан Середницький, AI-художник – Оксана Середницька. На думку о. Михайла, задум вдалося реалізувати успішно.
«Для мене особисто отець Павло – це близька людина», — поділився отець Сивак. «У 2011 році я прийшов у цей кафедральний собор, і ми дуже багато спілкувались із отцем Павлом Кочкоданом. Я його особисто знав і бачив, як він себе поводив у різних пастирських ситуаціях, як ставився до людей; я черпав у нього багато доброго прикладу. І, зрештою, це все-таки мій попередник: отець Павло був ключарем, і після його упокєння цей послух владика благословив нести мені. Тому я відчував внутрішній обов’язок совісті закарбувати не тільки у своїй чи людській пам’яті, але саме в матеріальних речах, таких як відеофільм, всі спогади про нього».
Священник зауважив також, що цей фільм буде цікавим не лише тим, хто особисто знав о. Павла Кочкодана, і не лише православній аудиторії. Він призначений для широкого кола глядачів, яких біографія цього непересічного священника може надихнути переосмислити власні стосунки із Творцем.
«На мою думку, шлях людини, яка служить Богові, є важливим для кожного з нас. Взаємини людини і Бога у людських біографіях завжди показують могутність Бога, мету нашого життя. Тому це також смислоорієнтовний фільм. На прикладі отця Павла показано шлях до Бога людини, яка, попри перешкоди, суперечки, гоніння, все одно упевнено йшла – і Бог їй допомагав і підтримував», – зазначив о. Михайло Сивак.
Переглянути фільм можна на ютуб-каналі о. Михайла Сивака.
Також читайте: «Приборкувач вошей – Рудольф Вайґль»: львів’ян запрошують на перегляд унікального фільму
Святий Домінік та його Орден продовжує своє служіння у Львові та Україні (відео)
О. Михайло Сивак: «Я не уявляв собі, що священник може бути якийсь інший»