Колишній капелан Львівської міської ради очолив катедральний храм Чиказької єпархії УГКЦ

Багатолітній капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк став адміністратором катедри святого Миколая Чиказької єпархії УГКЦ. Про це катедра повідомляє на своїй фейсбук-сторінці.

«У цей недільний святковий день оголошено, що адміністратором катедри Св. Миколая, згідно декрету преосвященного владики Венедикта Алексійчука, призначено ієрея Павла Дроздяка, а сотрудником ієрея Сергія Ковальчука. Молимось за наших священників! Аксіос!» – зазначають у повідомленні.

Протягом останніх п’яти років настоятелем Чиказької катедри був о. Сергій Ковальчук, що посідав також уряд канцлера єпархії. Поєднання таких обов’язків дуже виснажливе для одної особи, тому з його ініціативи єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ Венедикт розділив ці посади. Це о. Сергій зазначив, звертаючись до парафіяльної спільноти: «Я вже кілька місяців тому побачив, що адміністративної роботи в катедрі і в канцелярії єпархії є дуже багато. Я зрозумів для себе особисто як настоятель катедри і як канцлер, що потрібно щось змінювати для того, щоби наша віднова катедри далі продовжувалася. І я просив владику розділити ці дві посади. Владика прислухався, і ми робимо певну реструктуризацію в нашій катедрі. З 1 листопада я буду мати більше праці в канцелярії і продовжувати займатися пасторальними справами. А отець Павло Дроздяк тепер буде настоятелем катедри, і він буде займатися адміністративними справами. Я думаю, що це дасть позитивний і добрий імпульс до того, щоб ми далі продовжували в доброму ритмі нашу роботу».

Фото: фейсбук-сторінка катедри святого Миколая

Отець Павло Дроздяк зауважив, що таке призначення є великим викликом, але служіння в катедрі дуже важливе для спільноти українців, що проживають в Чиказькій єпархії. «Їдучи до Америки, я взагалі не знав, де буду служити і що маю робити. Просто в один момент ти мусиш довіритися Богові. Якщо ти Йому служиш – Він знає, куди тебе має привести, кому ти є потрібен саме в цей час», – підкреслив о. Павло. «Я готовий перейняти цей добрий провід, бо ми всі є ті марафонці, які біжимо естафету. Я прошу вашої допомоги: будьте поруч».

Нагадаємо, що о. Павло Дроздяк служив капеланом Львівської міської ради з 2012 по 2023 роки. 23 серпня 2023 року, в День Державного Прапора України, він востаннє звернувся до депутатів та відкрив сесію ЛМР молитвою і благословенням. В подяку за понад десятилітнє служіння капелан одержав з рук львівського міського голови відзнаку «Золотий Герб міста Львова». У вересні цього року о. Павло розпочав своє служіння в єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), відповідно до Угоди отримавши дозвіл на переїзд та тимчасове приписання цієї єпархії.

Також читайте: Хто такий новий капелан Львівської міської ради?