«Куртки для дітей»: «Лицарі Колумба» підтримують сім’ї полеглих Захисників

19 листопада 2023 року в храмі Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження Салезіян УГКЦ, що у Львові, відбулася перша акція проєкту «Куртки для дітей» спільноти «Лицарів Колумба». Для 46-ти дітей загиблих українських воїнів Лицарі подарували зимові куртки, закуплені в Польщі.

Разом із куртками діти отримали спеціальні листівки зі словами солідарності та молитвою св. Франциска про мир – їх підписали глядачі прем’єрного показу документального фільму про життя Матері Терези «Немає більшої любові» в Радомі та Кракові у Польщі. Фільм, приурочений до Всесвітнього дня убогих, зняли «Лицарі Колумба».

Благодійну акцію в Україні вдалося реалізувати через об’єднання глобальної католицької спільноти «Лицарів Колумба»,  зокрема, фінансовому залученню членів спільноти з Америки та Канади. Таку акцію в Україні проводять уперше – у Львові; згодом куртки подарують сім’ям і з інших регіонів.  

Регіональний Делегат Лицарів у Львівській області п. Михайло Чіпак зазначає, що з початком війни брати почали активно допомагати потребуючим, зокрема в храмі Покрови вони взяли під опіку дітей з сімей, у яких батьки загинули на війні. Завдяки допомозі Лицарів  з-за кордону вони формують і роздають продуктові набори та єднаються молитовно. До акції долучилися й капелани, які у жовтні жертвували вервицю за мир в Україні, а в листопаді згадують всіх померлих у цій війні.

«Коли ми молимося вдома вервицю з дітьми кожного вечора – ми постійно згадуємо не тільки наших воїнів, але також лицарів Колумба» – з великою вдячністю запевняє Іванна, мама 8-ми дітей. 

«Сьогодні відбулася дуже гарна подія. Моїм дітям, батько яких загинув на війні, подарували зимові, гарні, теплі куртки.. Я про цей орден дізналася зовсім недавно і я вражена їхньою роботою й підтримкою. Якась є впевненість, що ми не залишилися самі… що недарма наші рідні віддали найцінніше»” – говорить мама двох ощасливлених дівчаток Олеся Марченко. Її донечка Соломія додає – «ми розуміємо що ця зима буде холодною і страшною як і минула, тому наша сім’я дуже вдячна за цю куртку… і всім волонтерам і тим, які причасні до цього».

«Лицарі Колумба» – найбільша у світі братерська католицька організація. Спільноту заснував, беатифікований у 2020-му році о. Майкл МакГівні у Нью-Хейвені у 1882 р. Таким чином він об’єднав групу чоловіків, які хотіли підтримувати та формувати один одного у католицькій вірі. Їхня діяльність базується на чотирьох головних принципах: милосердя, єдності, братерства та патріотизму. Орден діє у кількох країнах світу та об’єднує у своїх лавах понад 2 мільйони чоловіків. В Україні вони присутні з 2013-го року й актуально налічують майже 2600 братів – вірних 65 парафій Римо-католицької та Греко-католицької Церков. З перших днів повномасштабного вторгнення Лицарі Колумба почали активно займатися підтримкою осіб, що постраждали від війни, як в Україні, так і поза її межами.

Фото: Євген Зінченко

Повідомила Соломія Карпів