Львів святкує День міста: на площі Ринок урочистістю вшанували захисників

6 травня 2023 року, у день свята святого великомученика Юрія, Львів святкує 767-ліття. З нагоди Дня міста на площі Ринок перед міською ратушею відбувся урочистий захід, яким ушанували всіх захисників України, що захищають незалежність нашої державі у боротьбі з російським агресором.

Традиційно до Дня міста приурочували численні святкові заходи, концерти та фестивалі. Натомість цьогоріч, коли наше місто вже вдруге зустрічає свій день народження в умовах повномасштабного вторгнення, акцент свята – на тих, хто протистоїть ворогові. Тож у цей день, згадуючи 436 днів боротьби, львів’яни в особливий спосіб зібралися, щоб належно віддати шану подвигу тих, хто щодня боронить свободу України, адже серед них – чимало мешканців нашого міста. 

Участь у заході взяв львівський міський голова Андрій Садовий, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, почесні громадяни Львова Ігор Юхновський та Андрій Содомора, духовенство, військові та громадськість Львова.

Святкування розпочали «мелодією міста», яку виконали міські сурмачі. Відтак відбулося урочисте підняття прапора міста Львова. Підняв прапор Роман Василик, наш захисник, що проходить військову службу у складі бригади ССО імені Івана Богуна. Роман родом із Житомирщини, у грудні отримав поранення під час артилерійського обстрілу в Бахмутському районі. 5 квітня Герой отримав біонічний протез руки в центрі «Незламні».

Відтак було представлено Державний Прапор України, а також стяги Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Сухопутних військ, Національної гвардії України, Повітряних сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Військово-морських сил, Національної поліції України, Десантно-штурмових військ, Служби безпеки України та Сил спецальних операцій. Після цього усі присутні виконали Державний Гімн України, а також вшанували полеглих Героїв хвилиною мовчання.

У своєму слові капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк нагадав, що святий Юрій, покровитель Львова – це приклад мужньої святості, яку тепер виявляють і наші військові: «Постать Юрія – це постать захисника, який бореться зі злом, який стоїть на варті нашого життя. І тому так важливо знати історію нашого захисника. Ми називаємо життям святих історію життя тих людей, які перебували на землі, а тепер вже у вічності заступаються за нас. Сьогодні перед нами життя святих; ці знамена – це життя святих, присутніх серед нас вже за життя. Дивлячись на кожне знамено – за ним криється велика жертва і велика любов. Просімо Бога, щоб охороняв наш край, щоб щоби благословив нашу Україну, щоб не давав нам забути, що в країні війна, щоб не давав нам забути цю жертву, яку складають кожного дня наші захисники».

Львівський міський голова Андрій Садовий подякував усім львів’янам, які не лише прославляють місто своїми талантами і покликаннями, а й боронять незалежність України у боротьбі з агресором. «Кожний день – це день боротьби. Важко передбачити майбутнє, але знаючи, як ми йдемо цією дорогою, знаючи подвиги звитяги наших військових, волонтерів, медиків, пластунів, я вірю в нашу перемогу. Кожен з тут присутніх вірить в нашу перемогу, тому що ми вільні люди,  живемо у вільному місті і будуємо вільну країну. Слава кожному з вас! Слава місту Львову! Слава Україні! Ви прекрасні, дякую вам!» – наголосив Андрій Садовий. 

Відтак відбулося урочисте проходження почесної варти Національної академії сухопутних військ. Музичний супровід заходу здійснював оркестр Національної академії сухопутних військ та Львівський муніципальний хор «Гомін».

Фото Романа Балука