Львів ушанує полеглих українців хвилиною мовчання і церковним передзвоном

У неділю, 1 жовтня, відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування всіх, хто віддав своє життя в обороні України. Цього дня, коли церква святкує Покров Пресвятої Богородиці, а держава відзначає День захисників та захисниць України, Львів долучиться до вшанування героїв передзвоном з міських храмів.

Про це повідомляє сайт Львівської міської ради.

«Я прошу всіх підтримати ініціативу  президента, щоб у неділю, 1 жовтня, о 9:00 ми на хвилину зупинилися. Де б ми не були – в громадському транспорті, в машині, чи просто на вулиці, подумки вшануйте героїв, що втратили своє життя за нашу з вами свободу», — сказав у своєму зверненні міський голова Львова Андрій Садовий.

Також повідомляється, що «до акції долучаться і храми міста». «Впродовж хвилини храми всіх конфесій битимуть  у дзвони».

В акції візьме участь і громадський транспорт Львова. О 9:00 міські автобуси, трамваї та тролейбуси зупиняться на одну хвилину.

Директор Департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко в коментарі сайту «Духовна велич Львова» повідомив, що існує спільна позиція всіх конфесій міста долучитися до загальнодержавної ініціативи вшанування Героїв у день свята, 1 жовтня.

«Тому в день Покрови Пресвятої Богородиці, о 9.00, у Львові залунають дзвони пам’яті та надії», – зазначив Євген Бойко.

Капелан Львівської міської ради отець Андрій Сіданич впевнений, що «прийде час і з Божою допомогою та під Покровом Пресвятої Богородиці  цей  мінорний голос дзвону зміниться завдяки нашим Захисникам на голос перемоги».

«Ми знаємо, що голос дзвонів завжди нас до чогось закликає. Дуже часто дзвін нас кличе до молитви, до розмови з Богом у храмі, також дзвін голосить, коли сталося щось тривожне, поза тим голос дзвону голосить і про добрі новини, радісні. Сьогодні передзвін дзвонів у нашому місті Львові пригадує, що в цей День захисника ми маємо зупинитись і по-особливому згадати в молитві безсмертні душі наших героїв воїнів, які завжди залишаються у нашій пам’яті!» — відзначив священник.

Також читайте: “Мати Милосердя”. 5 цікавих фактів про свято Покрови Пресвятої Богородиці

Нагадаємо, що цього року свято Покрову Пресвятої Богородиці та День захисників та захисниць України 1 жовтня святкують уперше. Через календарну реформу, яку провели УГКЦ й ПЦУ, дату свята перенесли згідно з новоюліанським календарем з 14 на 1 жовтня. Празник Покрову – знакове для українців свято, адже Богородиця здавна є покровителькою козацтва, українського війська, повстанців та усіх захисників.

Престольний празник цього дня святкують аж 10 львівських святинь, зокрема і визначні храми Львова – Свято-Покровський кафедральний собор ПЦУ та Архикатедральний собор святого Юра.

У час повномасштабного вторгнення молитва про опіку Богородиці й захист під Її Покровом набирає ще глибшого значення. Тож львів’ян закликають долучитися до загальнонаціонального пам’ятного заходу.

Також читайте: Церковні дзвони Лондона та Дарема залунають разом із дзвонами Львова

У церквах Львова до закінчення війни лунатимуть дзвони