Львівська архиєпархія УГКЦ отримала сьогодні нового єпископа

У день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня, у львівському соборі святого Юрія відбулася архиєрейська хіротонія ієромонаха Володимира (Груци), ЧНІ на єпископа.

Головним святителем був Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями – владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський та владика Ярослав, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Участь у богослуженні взяли також члени Синоду Єпископів УГКЦ, владика Мілан (Шашік), єпископ Мукачівської ГКЦ, та владики РКЦ в Україні.

«Сьогоднішня єпископська хіротонія, подібно, як свято Благовіщення має два виміри – небесний і земний. Не дарма перед хіротонією владика Володимир говорив, що Таїнство його покликання є таємницею, яку він відкриватиме усе своє життя»  – сказав під час проповіді Блаженніший Святослав.

«Сьогодні владика Володимир став учасником повноти Христового священства. Його особисте життя тепер буде тим сувоєм, на якому Господь писатиме, як у священній книзі, історію спасіння українського народу», – додав Глава УГКЦ.

Блаженніший наголосив, що історія спасіння продовжується, але тепер Він посилає нам вже не ангела, а «єпископа повного благодаті Духа Святого».

Глава УГКЦ також окреслив три завдання, які має виконувати архиєрей: освячувати Божий народ, навчати його Словом Божественного Євангелія  і керувати ним.

«Тепер, владико Володимире, маєш Божу благодать роздати людові, а також навчати, просвіщати Божий люд, словом Божественної істини…Управляти Божим людом означає показати йому дорогу до неба і добрий пастир завжди йде попереду та вказує шлях… Дякуємо вам за ваше ‘‘так’’ Богові, і за те, що ви, як справжній добрий редемпторист, для якого Діва Марія є взірцем життя, служіння, монашого подвигу, навчені нею кажете Богові: ‘‘Ось я, слуга Господній. Нехай станеться мені за Твоїм словом’’», — звернувся до нового єпископа Блаженніший Святослав.

Читайте також: Ієромонах Володимир Груца: «Хотів би надалі залишитись монахом та місіонером»

Фото: risu.org.ua