Львівські Архиєреї відреагували на нічний обстріл Львова

6 липня 2023 року відбувся найбільш руйнівний від початку війни ракетний обстріл Львова. Внаслідок влучання у житлові будники та масштабної руйнації є загиблі й поранені – рятувальники продовжують діставати з-під завалів постраждалих. На цей терористичний акт відреагували львівські Архиєреї різних конфесій. 

Митрополит Львівський УГКЦ Ігор у своєму зверненні, яке опублікував сайт Львівської Архиєпархії, наголосив: «Ця ніч у Львові була найстрашніша від початку війни. Наслідки нічного удару російських терористів призвели до загибелі та поранень мирних львівʼян. Висловлюю щирі співчуття рідним та огортаю молитвою усіх вас».

Владика Ігор висловив подяку нашим захисникам, рятувальникам та владі за швидку реакцію і допомогу, підкресливши: храми щодня наповнені молитвами за український народ і за перемогу над ворогом. 

«Хай Господь зцілить завдану рану і огорне захистом кожну сімʼю, яка зазнала болючих втрат», – побажав Митрополит Ігор. 

Митрополит Львівський РКЦ Мечислав також звернувся до вірних, висловлюючи щире співчуття усім потерпілим і зазначаючи: сьогоднішня нічна ракетна атака на Львів призвела до втрати життя мирних жителів, поранення, морального та духовного терпіння людей та руйнування помешкань. Слово владики Мечислава опублікував сайт Львівської Архідієцезії РКЦ. 

«Нехай Святий Дух підказує нам як можемо допомогти потерпілим, щоб якомога швидше повернутися до нормального життя. Нехай заступництво Богородиці оберігає нас від всілякого зла і насильства, щоб ми не впадали у нищівну жагу помсти та у відчай, але з надією сподівалися на якнайшвидше завершення війни та перемогу над ворогом. Нехай Вседержитель землі та неба дарує благодать опам’ятання і навернення нашим агресорам і ворогам, щоб, усвідомивши свої нікчемні вчинки, вони щиро каялися і відповіли за злочини. Нехай Господнє благословення буде над нами», – підкреслив єпископ.

Митрополит Мечислав пригадав, що під час ракетної атаки загинули вірні Львівської Архідієцезії – парафіянка Катедри та активна волонтерка  Фундації святої Ядвіги, учасниця професійно-технічних практик Фонду «Даймо Надію»/ Fundacja «Dajmy Nadzieję» Анастасія Сенів та її мама Мирослава Садова – сестра і мама журналіста медіаресурсу Варта1 Володимира Садового. «Нехай Воскреслий Ісус прийме у свої милосердні обійми тих, які переступили поріг вічності. Нехай Христос, який є найкращим лікарем душі і тіла, пригорне до себе усіх поранених і терплячих, а в рані свого пробитого списом серця нехай звершить їхнє зцілення», – наголосив Архиєпископ.

На сьогоднішній обстріл Львова відреагував також і єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Едвард. 

Слова співчуття висловив Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій. Слова молитви владика на своїй фейсбук-сторінці скерував до Пресвятої Богородиці. 

«Обстріл Львова вже не перший, але цей особливий, болючий і такий, що кожний із нас його пережив в собі… інколи в такі хвилини навіть забуваєш молитися, а навпаки борешся з люттю, яка в тобі наростає. Потім приходиш до тями і згадуєш Ту, Яка рук ніколи не опускає: Пресвята Владичиця Богородице, покрий нас і наше місто від всякого зла, чесним, Твоїм омофором, а невинно убієнних упокой зі святими в оселях праведних! Співчуваю і молюся!» – наголосив Митрополит Димитрій.
 

У Львові оголошено дводенну жалобу в пам’ять про загиблих внаслідок нічної ракетної атаки на місто, інформує Львівська міська рада.

Львівський міський голова Андрій Садовий звернувся до організаторів, аби усі розважальні заходи, які були заплановані на четвер-п’ятницю – перенесли: «В місті велика біда. Не до розваг. Прошу із розумінням поставитись до цього прохання».

Фото: Роман Балук