“Лише після чесних і справедливих виборів нам вдастся збудувати нову Україну”, – Філарет (Кучеров), Преосвященний єпископ Львівський і Галицький УПЦ

4У своєму зверненні із нагоди президентських виборів в Україні Філарет (Кучеров), Преосвященний єпископ Львівський і Галицький наголосив на важливій ролі Церкви у ці складні та доленосні дні: “І в цьому процесі на Церкву падає особлива місія, оскільки Церква Христова має великий досвід, який може часто убезпечити людство від помилок, які вже мали місце в історії. Сьогодні ми спостерігаємо саме за такими подіями, які Церква пережила вже не один раз і свідчить про ту правду, яка мусить взяти верх у боротьбі темряви зі Світлом у серцях людей”.

Він звренувся до виборців із закликом бути відповідальними за свій вибір та повірити у власну державу: “Наш вибір, який ми мусимо зробити, як чесні і дисципліновані громадяни, мусить покласти край хаосу, який чиниться сьогодні. Ми не маємо права нехтувати своїм правом, хоча б задля того, щоб не допустити війни, кровопролиття – адже лише за умови того, що українці візьмуть на себе відповідальність і засвідчать своє волевиявлення, Україна зможе продовжити своє існування як суверенна держава. Ми раз і назавжди мусимо зрозуміти, що не маємо права продавати чи нехтувати своїм голосом – оскільки кожен з нас мусить нести відповідальність за дане право і перед Богом, і перед нашими дітьми, і перед історією. Події останніх місяців явно засвідчили ті проблеми нашого суспільства, які і призвели до такої великої трагедії. Більше на помилку у нас немає права! Лише після чесних і справедливих виборів ми можемо сподіватися, що всім нам вдасться збудувати нову Україну!”.

“В той самий час, вважаю за доцільне звернутися до кандидатів у Президенти України – ваші слова сьогодні мусять стати дійсністю завтра. Також важлива сьогодні свідомість членів виборчих комісій всіх рівнів – нехай же ніхто із вас не посміє взяти на себе великий гріх перед Богом і людьми – фальсифікацію виборів! Всі жертви, які поніс наш народ останнім часом – наслідок нашого бездумного і безвідповідального відношення до своїх громадянських обов’язків. Тільки усвідомивши це, ми можемо дерзнути просити у Господа прощення та благословення на подолання суспільно-політичної кризи в нашій Державі. Тому закликаю усіх зі страхом Божим віднестися до важливого для всього народу кроку. Будьмо вірними хоча б в малому та відповідальними перед своєю совістю та оточуючими нас людьми”, – закликав Владика й кандидатів у президенти.

З повним текстом звернення ви можете ознайомитися тут:

“Українська Православна Церква. Львівська єпархія”.

http://upc.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1738%3A2014-05-17-10-24-10&catid=30%3A2011-02-09-21-35-03&Itemid=38&lang=ru