12 липня 2024 року виповнюється 13 років із дня першого богослужіння у львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла після його повернення як святині громаді міста.
Про це на своїй фейсбук-сторінці нагадав єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ Степан (Сус), тодішній настоятель храму Петра і Павла.
«13 років тому ми вперше молились святу Літургію на сходах Гарнізонного храму!», – написав єпископ.
Храм святих верховних апостолів Петра і Павла, відомий у Львові також як костел єзуїтів – сакральна пам’ятка, збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesù). Її історія триває вже майже 400 років – тут у Єзуїтській колегії навчався Богдан Хмельницький, храм пережив дві Світові війни, а в радянський час слугував книгосховищем. У 2010 році Львівська міська рада передала храм у власність Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, а в 2011 тут знову залунала молитва.
12 липня 2011 року, в день свята апостолів Петра і Павла за юліанським календарем, на сходах Гарнізонного храму спільнота вірних вперше за багато років уперше молилася святкову Літургію. Вже у грудні того ж року церкву відкрили для богослужінь. Відтоді тут триває активне богослужбове життя, а храм поступово реставрують – зокрема, кілька років тому вдалося відновити унікальні фрески Франциска Екштайна на стелі храму, а також церковний фасад. За роки свого відродження храм став осередком капеланського служіння, популярним серед львів’ян як місце молитви, духовних зустрічей, сповіді та інших Таїнств, багатьох мистецьких заходів і благодійних проєктів. В часі повномасштабного вторгнення саме тут особливо моляться за військовослужбовців та їхні родини, а полеглих Героїв проводжають до вічності.
Читайте більше про львівський Гарнізонний храм у наших публікаціях:
Обитель звільнених янголів: Гарнізонний храм святкує річницю відновлення
Сакральний простір Гарнізонного храму: розповідаємо про унікальні пам’ятки святині
Фото: фейсбук-сторінка владики Степана