«Ми як віруючі люди найперше повинні усвідомлювати, що в Бога немає мертвих, у Бога всі живі» – митрополит Димитрій у четверту річницю смерті митрополита Андрія Горака

_DSC8017 - Копія

У Львові 5 липня, у четверту річницю смерті Львівського архіпастиря митрополита Андрія Горака, відбулися поминальні Богослужіння у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці і на могилі митрополита Андрія на Янівському кладовищі. Про це повідомляє Львівсько-сокальська єпархія УПЦ КП.

Звершив Літургію і заупокійну панахиду митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Його Високопреосвященству співслужили: ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, клірик собору прот. Ярослав Хомин, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії ієрей Назарій Лозинський.

Наприкінці Літургії Владика Димитрій звернувся до присутніх зі словом пам’яті про_DSC8030 митрополита Андрія. «Львівський архіпастир митрополит Андрій упродовж двадцяти років керував Львівською єпархією у непростий час, коли потрібно було засвідчувати не словами, а вчинками вірність вірі православній, вірність Українському Православ’ю. Але ми як віруючі люди найперше повинні усвідомлювати, що в Бога немає мертвих, у Бога всі живі. І це не якось так уявно, але дійсно і правдиво, і душі всіх людей, які навіть і спочили і відійшли від цього земного життя, живі і предстоять перед Богом».  Тому владика закликав з великою силою, ревністю і натхненням молитися за тих, хто відійшов у вічність.

_DSC8078Також, згідно благословення Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, за богослужінням були піднесені молитви за упокій душі новопреставленого Предстоятеля Української Православної Церкви у єдності з Московським Патріархатом блаженнішого митрополита Володимира Сабодана, що спочив сьогодні вранці після тривалої хвороби.

З цього приводу Владика Димитрій зазначив: «Це була незвичайна людина – син Подільської землі, який народився на Летичивщині. Очоливши Церкву у час, коли відбулося протистояння, як ми дуже часто підкреслюємо, боротьба за єдину Помісну Православну Церкву, він так і не знайшов сміливості відкрито заявити свої добре відомі загалу проукраїнські позиції і відійти від Московського Патріархату. Звичайно, ми всі очікували від нього цього кроку, але Він його не зробив. Не зробив, тому що, можливо, забракло сміливості, але його мудрість, його подвиг молитви зробили все можливе для того, щоби в Україні був відносний конфесійний спокій».

Після завершення храмових богослужінь, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав могилу владики Андрія Горака на Янівському кладовищі м. Львова, де звершив заупокійну літію.