Мирослав Маринович залишає посаду проректора УКУ

Мирослав Маринович оголосив про рішення залишити посаду проректора із призначення та місії Українського католицького університету. Він виконуватиме функції радника ректора університету, президента Інституту релігії та суспільства УКУ, а ще – продовжить викладацьку діяльність.

Про це повідомляє сайт УКУ.

Мирослав Маринович, коментуючи таке своє рішення, зазначив, що в спільноті УКУ працює вже 27-й рік: 1 жовтня я 1997 року він розпочав працю у Львівській Богословській академії, яка потім стала УКУ, а з 2000 року є проректором університету та членом ректорату. Зараз він полишає посаду, щоб присвятити час іншій діяльності в середовищі університету.

«Нещодавно мені виповнилося 75 років. Свого часу Блаженніший Любомир Гузар, коли йому виповнилося 75, написав прохання до Папи про зречення влади. Я хочу скласти з себе повноваження проректора, і зробити це в такий спосіб, як свого часу Блаженніший Любомир – передати владу ще теплою рукою. Дякую усім моїм колегам по ректорату за цю надзвичайну розкіш і Боже благословення працювати з ними і зі спільнотою університету. Ідучи з посади проректора, я не йду з УКУ. Залишаюся на посаді президента Інститут релігії та суспільства, а також буду радником ректора Тараса Добка», – пояснив Мирослав Маринович.

Мирослав Маринович — правозахисник, громадський діяч, публіцист, член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, дисидент і колишній політв’язень, почесний президент Українського ПЕН. 

До команди Львівської богословської академії Мирослав Маринович приєднався наприкінці 90-х років: у 1997 році заснував та очолив Інститут релігії та суспільства ЛБА (з 2002 року УКУ), пізніше обіймав посаду віцеректора з питань зовнішніх відносин Богословської академії, згодом – УКУ, а також посаду першого проректора.  У 2008 році став проректором з призначення та місії. Від першого дня заснування Українського католицького університету Мирослав Маринович був серед лідерів управлінської команди, торував шлях та задавав ритм діяльності університету.

«Я дякую Богові, що в моєму особистому житті труднощі 10-ти років позбавлення волі, Він компенсував розкішшю уже 26 років праці в ЛБА-УКУ. Це – щедрий дар від Бога, але водночас і щедрий дар від нашої університетської спільноти», — підкреслив Мирослав Маринович під час ювілейного концерту з нагоди його 75-ліття.

Мирослав Маринович і надалі працюватиме в Українському католицькому університеті, маючи змогу більше часу приділити суспільній роботі та викладанню студентам. Він також залишається членом малого ректорату УКУ.  «Впевнений, що від його рішення залишити посаду проректора найбільше виграють студенти, адже у пана Мирослава з’явиться більше часу на спілкування зі спільнотою, – зазначив ректор УКУ Тарас Добко.  

Відтепер за сферу призначення та місії в університеті відповідатиме віцепрезидент УКУ отець Богдан Прах. Заступником ректора УКУ з душпастирських справ стане о. Назарій Мисяковський, який куруватиме духовний напрям.