На Бродівщині завершилася реставрація відомої пам’ятки архітектури XV–XVIII століть

У Підкамені відреставрували вежу монастиря домініканців – пам’ятки архітектури національного значення XV–XVIII століть. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Львівська обласна державна адміністрація.
 
Роботи відбулись у межах проєкту Програми Транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна за кошти Європейського Союзу та обласного бюджету. Реставраційні роботи загальною вартістю понад 20 млн грн тривали з 2018 року. Протягом 2018-2021 років частину дзвіниці пристосували до виконання функцій центру паломницького туризму, встановили систему пожежної сигналізації, почали виконувати роботи з благоустрою території монастиря.
 
Проєкт реалізували департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА спільно з асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна».
 
Монастир походження дерева Хреста Господнього (колишній домініканський монастир) — монастир згромадження ченців-студитів Української греко-католицької церкви. Розташований в селищі Підкамінь Бродівського району Львівської області. Видатна пам’ятка архітектури XV–XVIII ст. на теренах України.