На Львівщині освятили пам’ятний знак Томосу

У неділю, 10 вересня, на Яворівщині у Львівській області освятили пам’ятний знак Томосу — церковному документу, яким була дарована автокефалія Православній церкві України в січні 2019 року.

Про це повідомляє Яворівська міська рада.

Пам’ятний знак встановили поблизу православної церкви Воскресіння Господнього у селі Віжомля. Цього ж дня парафіяни відзначали 30-річчя закладання наріжного каменю храму.

Фото: ФБ-сторінка Храм Усікновення Глави Іоана Хрестителя ПЦУ с.Віжомля

«Після Святкової літургії Преосвященний архієпископ владика Яків разом з настоятелем храму та священством освятив перший в Україні пам‘ятник, присвячений наданню Томоса», – йдеться у повідомленні.

Архієпископ нагородив почесними грамотами благодійників та архітекторів, які доклали зусиль для встановлення такого пам‘ятного знаку.

На фейсбук-сторінці парафії зазначається, що художньо-архітектурне рішення пам’ятного знаку розробив заслужений діяч мистецтв України, архітектор художник Орест Скоп.

Зазначимо, що біля Свято-Покровського кафедрального собору у Львові  4 жовтня 2019 року вже було освячено пам’ятний хрест  з нагоди отримання Томосу про автокефалію. 

Пам’ятний Хрест, встановлений з нагоди надання Томосу про автокефалію Православної церкви України біля Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ у Львові, освячено 4 жовтня 2019 року