20 квітня християни в Україні та цілому світі святкуватимуть Христове Воскресіння. На честь найбільшого свята Христової Церкви названо три святині у Львівській громаді.
Воскресіння Христове (Великдень, Пасха) – найбільше християнське свято, в якому згадується воскресіння Ісуса Христа на третій день після Його смерті на хресті. Про цю визначну подію пишуть усі чотири Євангелисти, а також розповідають ранньохристиянські тексти, зокрема послання Полікарпа Смирнського, Ігнатія Антіохійського…
Християни вірять в те, що Христос воскрес із мертвих і так само воскреснуть померлі, що успадкують вічне життя. Апостол Павло у І Посланні до Коринтян (15, 12-23) пише, що без цього християнська віра була б марною.
Воскресіння Христа відбулося рано-вранці у неділю, яка для юдеїв була першим днем тижня. Тож неділя стала святим – Господнім – днем для християн.
Саме першого дня творіння з’явилось світло (Бут. 1, 3-5). Шостого дня в п’ятницю, коли Господь Бог створив людину (Бут. 1, 27-31), Христос на хресті сотворив у Собі «нового чоловіка» розірвавши не лише завісу, яка розділяла людство з Богом, але й створивши в Собі «нового чоловіка» в якому більше нема ані раба ані вільного, ані юдея, ані елліна, ані чоловіка ані жінки (Еф. 2, 14-18; Кол. 3, 10-11).
Сьомого дня — в суботу — «Господь відпочив» від усіх діл Своїх, подібно і Христос перебував у суботньому спокої тілом у гробі. Восьмий день символізує початок нової ери — нового творіння, яке з’явилось у Христі світові, і причасниками якого можуть стати всі, хто увірує в Євангеліє і охреститься в Ім’я Пресвятої Трійці (Мк. 16, 15-16). Не даремно саме на восьмий день було встановлено у Старому Завіті обрізання хлопчиків (Бут. 17, 12), це був символ зняття з себе «старої людини», «старого закону», «старого священства»… старого образу життя (див. Послання до Євреїв).
Подію Воскресіння згадують щонеділі, а сам недільний день є днем відпочинку (його українська назва походить від «не ділати», тобто «не працювати», тож будь-яка робота, в якій немає необхідності, у неділю заборонена). Це відображає Третя (Четверта) Божа Заповідь («Пам’ятай день святий святкувати») та перша церковна заповідь («Брати участь у Службі Божій у неділю та приписані свята і стримуватись від тяжких робіт»).
У львівській громаді ім’я свята Христового Воскресіння носять два храми:
Храм Христового Воскресіння УГКЦ (м. Львів, вул. Городоцька, 319а)
Храм Воскресіння ГНІХ УГКЦ (Львів-Винники, вул. Шевченка, 11)
Крім того, на честь празника Воскресіння названо православний Свято-Воскресенський Ново-Афонський Монастир у Львові (вул. Пекарська, 59А).