Нині біля меморіальної дошки Патріарха Йосифа (Сліпого) відбулися молитва та віче до його 130-річчя

Сьогодні, на вул. Коперника 34 біля меморіальної дошки Патріарха Йосифа (Сліпого) молитвою та громадським віче вшанували його пам’ять з нагоди 130-річчя. 

Перш за все відбулося покладання квітів до меморіальної дошки, а також молитва, яку супроводжував співом квінтет Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла. 

Отець-ректор Українського Католицького Університету о. Богдан Прах підкреслив, що приглядаючись до життєвого шляху Патріарха Йосифа Сліпого, потрібно запитати себе, а як живемо ми сьогодні? Чи йдемо крізь терни до зірок?

“Патріарх Йосиф не був звичайною людиною,  але повернімось до самих себе. Чи ми є звичайними людьми?  Кожен з нас особисто може багато чого змінити в особистому, суспільному і національному житті. Але нами має керувати одне – глибока віра в Бога, який є господарем мого особистого життя. Йосиф Сліпий такорж мав спокуси. Але він не піддавався їм. Переїхавши до Риму у віці 70 років, він зумів ще стільки всього зробити силою віри. Згадуючи сьогодні його батьків, які з великою побожністю жили і виховували своїх синів і постать митрополита Андрея, який був духовним батьком Патріарха  Йосифа Сліпого, звернімо увагу на кожного з нас – на що ми здатні, яким можемо змінювати цей світ. Подивімось  на цю постать і подумаємо: що я можу зробити, з якою вірою маю іти в майбутнє, як маю допомагати іншим, щоб змінити цей світ на краще?”

Долучилася до заходів і керуюча справами виконкому Наталія Алексеєва:

“Великі виклики дають великих провідників. Великого бажайте – слова закарбовані Патріархом і ті, хто знайомі з його ділами, знають, що це була місія всього його життя. Сьогодні, коли спостерігаємо події останнього тижня – ту напругу  і ще більше усвідомлюємо цей подвиг і яскравіше підсвічується доля і діла великого патріарха, попри загрози, які стояли перед Церквою і Україною. Він вірив в Бога, в силу народу, вірив у себе, так і ми маємо робити зараз. вшановуючи пам’ять патріарха Йосифа Сліпого…втілювати цінності, які він проповідував, і проповідувати, моножити серед наших молодих поколінь”.

Додамо, що спікерами заходу також були начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, а також внучата племінниця Патріарха Любов Двуліт та Ореслава Хомик з ГО “Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих”.

Окрім того, слово мав капелан Львівської ради о. Павло Дроздяк, який закцентував:

“Є дуже важливо втілити в життя мрію Патріарха – відбудувати храм Святого Духа.  Не скажу, що є перешкоди, лише певні моменти, які треба подолати. Щоб наступного року у Святодухівській дзвіниці могли вже молитися і прославляти нашого Патріарха. Немає нічого неможливого.Сьогодні, коли у світі  говорять про тоталітарну загрозу і страх, який сковує наші серця,-  перестаньмо бути рабами. Патріарх був вільним навіть у в’язниці, у далеких сибірських тюрмах він був вільним, бо не боявся.Маємо жити за такою формулою – моліться, працюйте, боріться. Нехай, ці три елементи будуть для нас ключовими, щоб ми могли подолати будь-яку загрозу та небезпеку”.

Додамо, що до 130-річчя Патріарха Йосифа у різних куточках Львова відбуваються заходи, присвячені його постаті. Більш детально про це, ви можете прочитати за посиланням.