о. Ростислав Будзан: «За нашою вірою Господь Бог змінює інших людей»

Возлюблені у Христі браття і сестри! У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо про те, як Ісус Христос, як каже євангелист Матей, не зробив жодного чуда у своїй батьківщині через їхню невіру. Дуже часто і ми у своєму житті не до кінця віримо, що Господь може втрутитися у наш звичайний ритм життя, і подати нам за нашою вірою те, що ми просимо. Неодноразово люди підходять до священика і просять про молитву, мовляв, а може допоможе. Тим самим ми перекреслюємо віру в те, що Господь, за посередництва священика, може оздоровити людину, відпустити гріхи під час Таїнства Сповіді тощо.

Дорогі брати і сестри! Стараймося вірити в те, що просимо у молитві до Бога. Адже молитва – це непросто набір слів. Кожне слово, промовлене нами у молитві, освячене віками. Молитву «Отче наш» своїм учням подав сам Господь, а через них – і нам. Пам’ятайте про те, що кожне слово у цій молитві має бути підсилене нашою вірою. Як ми молимося, так і віруємо, і, навпаки, як віруємо, так і молимося. Нашу віру стараймося виявляти добрими ділами, доброю християнською поставою.

І знову ж таки, як читаємо у сьогоднішньому євангельському уривку, Ісуса Христа не сприймали у Його батьківщині, бо знали Його родину, двоюрідних, троюрідних братів і сестер. Дуже часто і в нашому середовищі на нас, перш за все, дивляться, як на звичайну людину, а не як на християнина, зокрема священика чи монаха. Але ми пам’ятаймо, що від світу нас вибрав Господь. Нашу віру виявляймо добрими ділами. Найлегше її виявляти у храмі, адже тут все прилаштовано для зустрічі з Богом. Важче зустріти Бога у наших ближніх, на місці нашої праці, але стараймося робити так, щоб Господь у цих середовищах діяв саме через нас. За нашою вірою Господь Бог змінює інших людей. Отже, збагачуйте свою віру і не бійтеся її виявляти!

о. Ростислав Будзан, парафіяльний вікарій Архикатедрального Собору св. Юрія