Падре Серж: «Світло Христове є сильнішим від найбільшої темряви, якою є смерть»

Ісус Христос говорить: «Ви – світло світу» (Мт.5,14). Про те, як маленьке світло перемагає будь-яку темряву, розмірковує священник-редемпторист, блогер отець Сергій Гончаров (Падре Серж):

«Привіт, любі друзі! Сердечно вітаю всіх вас у цей третій тиждень Адвенту. Вже незабаром будемо святкувати Різдво. І ми вдивляємося у свято Різдва Ісуса Христа, як у свято справжньої надії. Бо Христос і є справжньою надією. Це Вифлеємське світло дарує нам справжню надію. Зараз, щоправда, нерідко у нас в домівках буває темно, росіяни стріляють по об’єктах інфраструктури. Велика потуга війни хоче занурити нас в темряву, але у наших домівках запалюються свічки. І маленькі свічки розвіюють темряву. Так цікаво є, що світло, навіть таке маленьке і тендітне, є сильнішим від темряви. Світло Вифлеємське, світло надії, світло Христове є сильнішим навіть від найбільшої темряви, якою є смерть.

На що ми дивимося? Чи наслідуємо ми волхвів, які ходили за Вифлеємською зіркою, шукаючи Месію? Хочу тут навести приклад. Коли місто Чернігів було деблоковано, ми зі Львова поїхали туди з гуманітарною місією. Ходили до різних людей, розмовляючи з ними. Ми зустріли одну жіночку – пані Надію. Таке гарне і дуже символічне ім’я. Ми  зайшли на подвір’я її дому, але дому вже не було. П’ять годин перед тим, як він був розбитий, пані Надія змогла виїхати з цього дому. Дім було зруйновано, але біля нього ми побачили гарний город, де вона працювала. І вона з радістю подарувала нам цибулю, яку там зібрала. Це був дуже емоційний момент. Є зруйнований дім, але є життя. Є цей город, де вона працює, і в який вона вкладається. І в нашому житті є щось дуже і дуже темне, і неприємне, але є добрі, світлі, приємні речі, на які вартує звертати увагу, які вартує плекати. Любі друзі! Ми з вами чекаємо на Різдво. Тож давайте пильно вдивлятися у Вифлеємську зірку».

Підготувала Юліана Лавриш

За матеріалами відеоблогу на Youtube-каналі NEBO ON