Папа: «Не забуваймо: Різдво – так, у мирі з Господом – так, але з українцями в серці»

Загальну аудієнцію у Ватикані в середу, 14 грудня 2022 року, Святіший Отець Папа Франциск завершив проханням до всіх людей доброї волі присвятити цьогорічне Різдво молитовній та матеріальній підтримці українців. Про це пише Vatican News.

Вже традиційно наприкінці свого звернення Папа нагадав ватиканським паломникам про необхідність постійно згадувати Україну у своїх молитвах: «Поновляймо нашу близькість з мученицьким українським народом, залишаючись витривалими в молитві за цих наших братів і сестер, які багато страждають».

А відтак експромтом Святіший Отець додав: «Браття і сестри, кажу вам, що в Україні багато страждань, багато, багато… І я хотів би дещо звернути увагу на Різдво, що наближається, на святкування. Святкувати Різдво, влаштовувати свято – прекрасно. Але знизімо трохи рівень так званих видатків на Різдво, проведімо скромніше Різдво, зі скромнішими подарунками. А заощаджене відправмо українському народові, який цього потребує».

Папа наголосив, що зараз українці страждають від холоду, недостачі необхідних речей і харчів, відсутності лікарів. Будь-яка підтримка буде важливою. «Не забуваймо: Різдво – так, у мирі з Господом – так, але з українцями в серці. І зробімо цей конкретний жест для них», – закликав понтифік.

В часі зустрічі Святіший Отець звернувся до польськомовних учасників аудієнції, подякувавши за участь в особливо актуальній у час Адвенту ініціативі Карітасу «Родина родині», через яку здійснюється підтримка постраждалих від збройних конфліктів і гуманітарних криз у всьому світі. «Цього року допомога поїде також до українських сімей. Заохочую вас бути витривалими у тому, щоби ділитися з потребуючими», – сказав Папа.