Папа Римський готовий до зустрічі з Путіним та Зеленським

Папа Римський Франциск відкритий для зустрічі з президентами Росії та України Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським для обговорення закінчення війни в Україні.

Про це, як пише видання Corriere della Sera, понтифік заявив у неділю, 5 лютого, повідомляє DW.

«Я відкритий для зустрічі з обома президентами, з президентом України та з президентом Росії», – відповів Франциск на питання про можливість зустрічі з російським та українським лідерами для обговорення миру.

За його словами, він не поїхав до Києва лише тому, що він не мав можливості здійснити такий же візит до Москви. «У мене був діалог, адже на другий день війни я поїхав до російського посольства сказати, що хочу поїхати до Москви, щоб поговорити з Путіним, поки є невелике вікно для переговорів. Тоді міністр Лавров відповів, що він цінує це, але сказав: Побачимо згодом. Раніше 85-річний понтифік пояснював, що поїздці до Києва та Москви, у тому числі перешкоджає його стан здоров’я.

Раніше Франциск неодноразово висловлював готовність стати посередником у переговорах між Москвою та Києвом, а також надію на припинення війни в Україні та закликав до солідарності з українцями.