Помер відомий львівський фотомитець Василь Пилип’юк

пилипюкСьогодні, 18 листопада 2017 року, помер львівський фотограф, заслужений діяч мистецтв України Василь Пилип’юк. Про це повідомили на сторінці Василя Пилип’юка у Facebook.

«Несподівано відійшов у Вічність коханий чоловік, найдорожчий тато, улюблений дідусь, визначний український фотохудожник Василь Пилип’юк. Повертаючись автомобілем з Київського національного університету культури і мистецтв, де працював завідувачем кафедри фотомистецтва, під час зупинки неподалік Рівного раптово втратив свідомість. Швидка допомога доставила його до реанімації. Діагноз – масивна розшаровуюча аневризма грудного відділу аорти. Між 6 і 7 ранку пішов з життя», – зазначено на акаунті Василя Пилип’юка.

  Василь Пилип’юк народився у 1950 році в с. Новоселиця на Івано-Франківщині. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, йому присвоєно вчене звання професора. Художник Міжнародної федерації фотомистецтва, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний редактор журналу «Світло й Тінь», член президії та правління Національної спілки фотохудожників України, заступник президента Світового об’єднання фотографів українців, професор Львівської національної академії мистецтв.

Василь Пилип’юк є автором 87 фотоальбомів, значна частина яких присвячена Львову.

Фотомитця поховають на Личаківському цвинтарі. У неділю, 19 листопада 2017 року, о 17:00 год. відбудеться парастас у галереї ім. Василя Пилип’юка, що на вул. Стецька, 20 листопада, у понеділок, у храмі Пресвятої Трійці на вул. Тершаківців, 1а з 11:00 до 13:00 год. триватиме прощання. Чин похорону – о 13:00 год.

За матеріалами: Zaxid. net