Понад тисячу молодих людей здійснили пішу прощу зі Львова до Унева (Фото)

prowa v yniv_2015 215-17 травня 2015 року, з нагоди свята чудотворної ікони Унівської Богородиці, відбулася ХХІІ Міжнародна молодіжна піша проща «Львів-Унів».

Цьогоріч учасниками прощі були здебільшого молоді люди та діти з батьками. Загалом прочанами стали понад 1200 осіб.

Зранку перед початком походу відбулася літургія в храмі Архистратига Михаїла у Львові. Після богослужіння люди сформували колону і з молитвами рушили вулицею Лисенка в бік Лисиничів та Винників. Парафіян супроводжували працівники ДАІ та спеціальні патрульні на велосипедах, а рух громадського транспорту на львівських вулицях, якими проходила проща, було перекрито задля безпеки паломників.

Піша проща тривала три дні і рухалась через Городиславичі, Романів, Ганачіївку, Затемне, Коросно і Сивогори до Унева.

В суботу, 16 травня, прочани прибули до Унева, де в Святоуспенській Унівській лаврі взяли участь у нічних чуваннях, які тривали до ранку. Програма чувань включала молитву, сповідь, благословення чудотворною іконою та похід на Чернечу гору. Закінчилася проща в неділю Архиєрейською Літургією та повним відпустом, яку очолив єпископ-помічник Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ Йосафат(Мощич).

«Вона надзвичайна, ми маємо усвідомити, що цей маршрут – це маршрут не самозвільнених, тобто своєю силою, а звільнених Богом. Ми взяли натхнення з книги «Вихід» (Святе Письмо, – ред.), де оповідається той біблійний маршрут вибраного народу з Єгипту в обіцяну землю. Цей вихід потрібен був і 2 тисячі років тому, тоді, коли Ізраїль виходив, і потрібен тепер. Це є вихід з неволі у свободу, він потрібен завжди», – розповів духівник пішої прощі о. Пантелеймон.

Нагадаємо, цьогорічна проща пройшла під гаслом, яке співзвучне з надією та впевненістю – «Вихід є. Вихід триває».

kyrios.org.ua