Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ обговорили можливість календарної реформи: про що домовились

24 грудня 2022 року  відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава із Митрополитом Київським і всієї України ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм, присвячена обговоренню, зокрема, й можливості зміни календаря. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Участь у зустрічі, що відбулася в Митрополичому домі на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, взяли також заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архиєпископ Євстратій та керівник Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні УГКЦ протоієрей Олекса Петрів.

Під час зустрічі Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ підбили підсумки року, що завершується, обговорили актуальне становище міжконфесійних та державно-церковних взаємин, зокрема в умовах повномасштабної збройної агресії, а також і перспективи розвитку у післявоєнний час та співпраці в рамках Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та у двосторонньому форматі.

Особливу увагу звернули на обговорення питання реформи церковного календаря, що набрало виняткової актуальності в цьому році. Як зазначають в пресслужбі Київської Митрополії ПЦУ, Блаженніший Святослав передав для ознайомлення листа з викладом міркувань щодо календарного питання ієрархів УГКЦ.

Тож на зустрічі домовились про створення спільної робочої групи для вивчення питання і напрацювання конкретних пропозицій, які зможуть розглянути Синоди обох Церков. Таке обговорення є актуальним у контексті приготування до відзначення 1700-річчя Першого Вселенського Собору, що відбувся в Нікеї у 325 році – Собору, що свого часу визначив календарні принципи церковного життя. 

Фото: пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)