Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, яким можуть заборонити УПЦ МП

Верховна Рада у четвер, 19 жовтня, підтримала у першому читанні законопроєкт про заборону релігійних організацій, що пов’язані (афілійовані) з країнами, які вчиняють агресію проти України. У разі прийняття цього закону, в Україні можуть припинити діяльність і конфіскувати майно так званої «Української православної церкви» (Московського патріархату).

Про результати голосування повідомив в телеграм-каналі нардеп Ярослав Железняк.

Згідно з поданою інформацією, «за» проголосувало 267 народних депутатів: «Слуга народу» — 175, «ЄС» – 26, «Батьківщина» – 17, «Платформа за життя та мир» — 1, «За майбутнє» – 8, «Голос» – 18, «Довіра» – 12, «Відновлення України» – 0.

За словами нардепки Ірини Геращенко, «голосування законів про заборону московської церкви до останнього було під загрозою зриву». «Воцерковлені зі слуг вимагали зняти питання з порядку денного. Маю віддати належне керівництву фракції СН, вони до останнього проводили виховну роботу, переконували, аби сьогодні цей законопроєкт було проголосовано і першому читанні», – розповіла вона.

За словами Геращенко, «ОПЗЖ використали трибуну для брехні і захисту московських попів». «Під обурення патріотичних фракцій. 267 депутатів За судову заборону секти, яка має метрополію в Москві. А говорили, що немає голосів:) Ось що тиск суспільства і опозиції робить! Це наша спільна перемога!», – резюмувала нардепка.