«Русскій мір» – єресь, виплекана в яслах Московського патріархату

Ідеологія «Русского міра» має не лише політичний, але й богословський вимір. Впродовж віків Церква стикалась з єресями різного роду, виявляла та засуджувала їх. Єресі небезпечні тим, що викривляють істину, мімікрують під неї та ховаються за шляхетними намірами. Тому боротись з єрессю завжди непросто. Але залишати її напризволяще означало б дозволяти її адептам безперешкодно творити зло в масці добра.

Публічне благословення московським патріархом вбивства українців – це не лише вияв рабської залежності РПЦ від Путінської банди, чи особиста українофобія Гундяєва, блудне ложе Кремля з РПЦ, застелене доктриною про «Русскій мір».

Відсікти гадині голову

Ми звикли говорити про «Русскій мір», як про псевдонаукову, шовіністичну та імперську ідеологію Кремля, забуваючи про її релігійні ясла. А народилась та зростала вона саме там в церковній кошарі Московської патріархії. Одежі на ній псевдоісторичні, але отрута її теологічна. Тому боротись з політичним аспектом «Русского міра» – це ніби відрубувати хвіст змії, а ось побороти її релігійну складову означає відсікти гадині голову.

Впродовж останнього місяця світ став свідком того як єресь «Русского міра» стала причиною розв’язування масштабної війни в Україні та гибелі тисяч людей, звірячого руйнування міст, храмів, появі мільйонів біженців. Це стало ще одним неспростовним доказом того, що церковна єресь – це не тема для вузького кола богословів чи священників, а суттєвий фактор в житті народів і країн світу.    

Через це доволі слушною для церковної свідомості стала міжнародна декларація із  богословським аналізом ідеології «Русского міра», яку опублікували у Неділю Торжества Православ’я, 13 березня. ЇЇ підписали вже понад 300 православних богословів з усього світу. Це питання ще вимагає доопрацювання, але висновок однозначний вже сьогодні – ідеологія «Русского міра», яку вигадала, сповідує та проповідує Московська патріархія на чолі зі своїм очільником Кирилом Гундяєвим – богословська єресь.

Єретик поза Церквою

Священне Писання, церковні канони, церковна свідомість засуджує будь-яку єресь та відлучає від церкви її сповідників автоматично. Тому виправдання, що адепт єресі не є поза Церквою, поки церковний Собор чи Синод офіційно не відлучить його є банальним прикриттям фіговими словесами наготи сумління. Можливо для когось це так і є, але в Православ’ї, де Бог не є заручником церковної бюрократії, визначальним завжди був і буде не папірець з печаткою архієрея, а фактичний духовний стан людини. Сповідуєш єресь – єретик, вигадуєш єресь – єресіарх, проповідуєш єресь – антихрист.

Після аналізу доктрини про «Русскій мір», яку вигадали, сповідують та проповідують в Московському патріархаті не залишається сумніву, що нічого спільного з Євангелієм чи Православ’ям це віровчення немає. Навпаки, воно подібно до апокаліптичного ангела Аваддона відкриває двері безодні, з якої виходять смерть, бідність та рабство народам, яку духовно так і фізично. 

У серцевині кожної єресі лежить брехня. Чого лише варті слова  єресеарха «Русского міра» Кирила (Гундяєва), рівень лицемірства та цинізму в них зашкалює. Ось лише одна з його цитат ще від 2016 року:

«Релігійний вимір «Русского міра» є джерелом миролюбності наших людей… без цих цінностей не існуватиме ні російський, ні український, ні білоруський народ, а все буде переплавлено у якомусь казані цивілізацій. Збереження цивілізацій, зокрема «русского міра», — це наше спільне завдання. Не для того, щоб відтворювати якісь політичні конструкції, будувати нові імперії, створювати військові блоки, зовсім не для того. А для того, щоб зберігати величезну спадщину, яку ми отримали від наших предків».

Мільйони православних українців вже відчули на собі «миролюбність» їхніх  людей, а точніше нелюдів та відсутність завдання «будувати нові імперії» чи створювати «військові блоки». Але більшість з них, на жаль, досі не знає чи не усвідомлює, що стало натхненням для злочинів Росії в Україні, вони й надалі довіряють «пастирям» з УПЦ (МП), які однією рукою просять порятунку від обстрілів Путіна-Гундяєва, а іншою благословляють єресь «Русского міра» та залишаються в підпорядкуванні єресеарха.

Мова йде про спасіння душі

Саме тому єресь «Русского міра» має бути засуджена на рівні Помісних Церков. Ця ідеологія набагато лукавіша та небезпечніша, ніж єресь етнофілізма, яку також увібрала в себе. Саме тому відділення від Московської патріархії сьогодні – це не лише питання патріотизму чи здорового глузду, це не лише порятунок для України та її народу, це питання спасіння душі для християнина. Бо за словами святого апостола Павла, який сам навернувся від заблудження у віру Христову, єресь є ділом плоті, і хто чинить таке, Царства Божого не успадкує (Галатам 5:19-21). Тому, засуджуючи, зрікаючись та ведучи боротьбу з єрессю «Русского міра», християнин чи священнослужитель не лише допомагає своїй країні звільнитись від чекістської чуми в церковних ризах, та захистити своє місто від спалахів війни, але й спасає свою душу і душі своїх ближніх від вічного пекельного вогню.

Бісоявлення

Християни знають слова Святого Письма про те, що «наша боротьба не проти плоті та крові, а проти духів злоби піднебесних» (Ефесянам 6:12), тобто проти невидимих сил темряви – Диявола та ангелів його. Як правило ці духи втілюються в єресі в головах людей, а вже потім ці люди в плоті йдуть чи летять убивати озброєні благословенням своїх пастирів-єретиків, і як казав Христос, убивають невинних думаючи, що цим служать Богові (пор. Івана 16:2). А тим, хто ще сумнівається, єресь «Русскій мір» це чи ні, нагадаю про євангельський лакмусовий папірець – «По плодам їхнім пізнаєте їх» (Матвія 7:16).

Для кращого усвідомлення хибності та небезпеки єресі «Русского міра» рекомендую ознайомитись з вищезгаданим аналізом її понад трьома сотнями православних богословів зі всього світу. Повний текст декларації, український переклад якої зробив о. Богдан Огульчанський, опубліковано на сайті «Етос».

Христос посеред нас! 

Андрій Толстой

Також на тему російської церкви в Україні читайте:

«Русский мир» проти свободи віросповідання?

Про майбутнє московської церкви в Україні

Митрополит Олександр (Драбинко): Зміни в Московському патріархаті незворотні

Французька газета «Ля Круа»: Львівський Митрополит хоче порвати з Москвою

Молитва за Бандерою

Чому в УПЦ (МП) заговорили про загрозу нової унії в Україні?