СБУ відкрила кримінальне провадження щодо проросійської пропаганди у Києво-Печерській Лаврі

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада 2022 року в одному з храмів Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра». Тоді під час богослужіння у храмі звучали тези пропагандистського характеру, що вихваляють «русскій мір».

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що слідство здійснюється за ч.1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

Наразі усі матеріали скеровані для проведення відповідних експертиз.

Також читайте: Викритого СБУ митрополита УПЦ МП призначили членом Синодальної комісії РПЦ

Повідомлялось, що пісня, яка прославляє Росію, яка нібито пробуджується, прозвучала в центрі української столиці, в одному з храмів Києво-Печерської Лаври. Мережу обурило відео, на якому парафіяни співом прославляють Росію.

У своєму відеозверненні одіозний Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) намагався відмежуватись від “русскомірного” співу

Окремі захисники УПЦ МП намагались заплутати справу, публікуючи в мережі різноманітні суперечливі твердження про те, що це фейк, що звук накладено, що такі ж пісні співають в ПЦУ, що Росія в пісні – це не Росія, та й узагалі – це люди щось самовільно заспівали, і тому подібне. Однак в СБУ вочевидь є розуміння, що насправді відбулось у Лаврі. 

Раніше очільник СБУ Василь Малюк заявив, що цей інцидент не залишиться без відповідної реакції.

«Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала Росія проти України, чекає на «пробудження матушкі-русі», мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів», – заявив керівник СБУ Василь Малюк.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Також читайте: Ігумен Іов (Ольшанський): У Львові я чув про «триєдиний народ» на власні вуха