Що це за страхітлива скульптура за спиною у Папи?

Під час загальних аудієнцій у Ватикані Папа Франциск сидить у великому мармуровому залі, що можна побачити на численних фото та відео в мережі. Дехто цікавиться, а що це зображено на стіні за спиною у Папи. Що це за величезна і трохи страхітлива на вигляд скульптура, що видніється позаду нього?

Йдеться про скульптурний ансамбль під назвою «Воскресіння». Його автором є Перікл Фазіні, якому в 1965 році Ватикан доручив створити головне тло для сучасної Зали аудієнцій Павла VI – у ній Папа виголошує свою щотижневу промову, коли погода не дозволяє відвідувати площу Святого Петра.

Скульптура розміром приблизно шість на два метри виглядає трохи лячно, тому що вона зображує Ісуса, що воскресає із кратера, який утворився від вибуху ядерної бомби в Гетсиманському саду.

Скульптор Фазіні, який помер у 1987 році, пояснив своє натхнення для роботи так:

«Раптом до мене прийшла думка про те, що Христос проповідував мир протягом 2000 років, і про місце, де Він молився востаннє: оливковий гай у Гетсиманії», — сказав Фазіні, як повідомляється в його некролозі в New York Times.

«У мене була ідея зобразити Христа так, ніби Він воскресає з вибуху у цьому великому оливковому гаю, мирного місця Його останніх молитов. Христос воскресає з цього кратера, розірваного ядерною бомбою; жахливий вибух, вир насильства та енергії».

За матеріалами Aleteia

Дякуємо за допомогу з перекладом Назарію Петріву

Також читайте: Хресна дорога в Колізеї та казкова Росія Ватикану