Сім святилищ, з’єднаних прямою лінією: меч святого Михаїла

Згідно з легендою, лінія символізує удар, яким святий Архангел Михаїл відправив диявола в пекло.

В містичний спосіб уявна географічна лінія з’єднує сім монастирів від Ірландії до Ізраїлю. Чи це просто збіг обставин? Ці сім святилищ розташовані дуже далеко одне від одного, водночас вони ідеально вирівняні.

Хто б що не казав, але залишається неймовірним те, наскільки добре ці святилища географічно вирівняні. Більш того, вражають деталі вирівнювання: три найважливіші місця, Мон-Сен-Мішель у Франції (Гора святого Михаїла), Сакра ді Сан-Мікеле (Святилище Святого Михаїла) у Валь-ді-Суза і святилище Монте-Сант-Анджело (Гора Святого Ангела) в Гаргано розташовані на однаковій відстані одне від одного.

Дехто каже, що в такий спосіб святий Архангел нагадує вірним, що від вірних очікується прямий шлях праведності. І що для того, щоб залишитись на ньому, необхідно бути не лише Церквою подорожуючою, але й воюючою – звісно, з ворогом людського роду, який подекуди вміє добре маскуватися, а інколи скидає зі себе маску.

Якщо ви досі не здивовані, то знайте, що священна лінія також ідеально вирівняна зі заходом Сонця в день літнього сонцестояння Північної півкулі.

Skellig Michael, Ireland: Лінія починається в Ірландії, на безлюдному острові, де Архангел Михаїл з’явився святому Патрику, щоб допомогти йому визволити цю країну від диявола. Тут стоїть перший монастир лінії, монастир Скелліг Михаїла, Михайлова скеля. Сьогодні острів, можливо, найбільш впізнаваний як місце дії «Останніх джедаїв», завершального фільму із серії «Зоряних війн». Саме в такому відлюдному місці жили монахи, починаючи з VI століття.

Saint Michael’s Mount, Cornwall, United Kingdom: Потім лінія прямує на південь і зупиняється в Англії на горі святого Михаїла, корнуольському острівці, який під час відпливу з’єднується з материком. Задовго до того, як там оселились монахи, острів був місцем паломництва через часті явлення святого Михаїла. Розповідали про Архангела Михаїла, який направляв моряків у безпечне місце. Також це місце було оплотом оборони від антикатолицьких сил Олівера Кромвеля.

Le Mont-Saint-Michel, Normandy, France: Священна лінія далі йде до Франції, на інший знаменитий острів, на Мон-Сен-Мішель (Гора Святого Михаїла). У 709 році Архангел явився святому Оберу, закликаючи його побудувати церкву в скелі. Роботи почалися негайно, але повністю бенедиктинське абатство було побудовано лише в 900 році. Краса цього заповідника та затоки, в якій він розташований біля узбережжя Нормандії, робить його другим після Парижа найбільш відвідуваним місцем у Франції, він є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1979 року. Галли це місце вважали містичним.

Sacra di San Michele, Turin, Italy: Приблизно за 1000 кілометрів, у Валь-ді-Суза, повстає четверте святилище: Сакра-ді-Сан-Мікеле. Будівництво абатства почалося приблизно в 1000 році, і протягом століть до початкової будівлі додавалися нові споруди.  

Saint Michael’s Cave, Monte Sant’Angelo, Italy: Пройшовши ще тисячу кілометрів по прямій, ви досягаєте Апулії, де недоступна печера стала священним місцем: Santuario di San Michele Arcangelo (Санктуарієм Святого Михаїла Архангела). Його історія сягає корінням у 490 рік, коли святий Михаїл явився святому Лоренцо Майорано.  Це одне з найсвятіших місць в Італії та в усьому християнському світі, розташоване на східному узбережжі Італії, неподалік від храму падре Піо в Сан-Джованні Ротондо. Його відвідала незліченна кількість пап і святих: св. Франциск Ассізький, св. Бернард Кларвоський, свята Брідгіта Шведська, принаймні 7 пап, у тому числі Папа Іван Павло II і Папа Бенедикт XVI. Святий Франциск Ассізький вважав його настільки святим, що навіть не заходив туди. Кажуть, що це єдина культова споруда Католицької Церкви, яка не була освячена людиною, оскільки згідно з об’явленням єпископу, її освятив сам Архангел Михаїл. Свого часу церква отримала назву «Небесна базиліка».

Panormitis Monastery, Simi, Greece: З Італії сліди Архангела ведуть до святилища, яке розташоване в Греції, на острові Симі. У цьому монастирі зберігається чудотворна ікона святого Михаїла.

Священна лінія закінчується в Ізраїлі, в монастирі на горі Кармель у Хайфі. Це місце шанували з давніх-давен, а будівництво його як християнської святині датується XII століттям. Святиня збудована на місці, де пророк Ілля знищив жерців Ваала та Астарти, пізніше хрестоносці звели там каплицю.