«Собор єднає»: УГКЦ відзначає десятиліття з дня освячення Патріаршого Cобору Воскресіння Христового

Цьогоріч виповнюється десять років із дня освячення Патріаршого Cобору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Ювілей святкуватимуть у Києві 18-20 серпня 2023 року, а онлайн до молитви зможуть долучитися вірні в цілому світі. Про це інформує пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ. 

«У ці дні дякуватимемо Богові за усіх, хто долучився і хто в соборі душ християнських творить грандіозний Собор віруючих української землі. Собор єднає, тому ми запропонуємо усіх віруючих на молитви, які відбуватимуться у днях 18-20 серпня у Патріаршому соборі», – зазначив Протосинкел Київської Архиєпархії УГКЦ владика Йосиф.

Освячення Патріаршого Собору, що відбулося у 2013 році, стало знаковою подією для всієї Церкви, що долучалася до його будівництва. Спомин освячення Собору навіть внесено в літургійний календар УГКЦ, і цей день супроводжується окремим молитовним чином. Ювілей відзначать багатьма заходами, програму яких вже опубліковано. В неї входять Божественні Літургії, які звершуватиме, зокрема, і Глава УГКЦ, моління добового кола й духовні програми, молодіжна програма «Блаженніший Любомир – Будівничий Собору» та обжинкова програма від гурт «Божичі» та хор «Вірли». Особливим святковим заходом стане спеціальний ефір-марафон, який проведе «Живе телебачення».

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, марафон розпочнеться у п’ятницю, 18 серпня, о 17:00. У кількагодинному спецефірі візьмуть участь Блаженніший Святослав, владика Йосиф (Мілян), владика Богдан (Дзюрах), а також священнослужителі, які долучилися до будівництва храму та сьогодні в ньому душпастирюють. Гості у студії розкажуть про ідею побудови головної святині УГКЦ на лівому березі Дніпра в Києві, процес всецерковного будівництва Собору і про важливість цієї святині для Української греко-католицької церкви сьогодні і в майбутньому.

У програмі марафону також передбачені прямі трансляції молитов зі Собору: о 18:00 — Вечірня та Утреня, о 20:00 — «Вервиця єднає» під проводом спільнот Патріаршого Собору.

Нагадаємо, нещодавно «Живе телебачення» – суспільно-релігійний проєкт Української греко-католицької церкви – відсвяткувало у Львові своє десятиліття. Протягом цієї декади воно супроводжувало і служіння Патріаршого Собору і є активним медіапартнером ювілею головної святині греко-католиків.