Сьогодні під час вечора пам’яті Героїв на Меморіалі Небесної сотні звершили молитву

Сьогодні, 23 серпня 2021 року, у Львові вшанували пам’ять Героїв, які загинули за Україну. Відтак, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні урочисто підняли державний Прапор України.

Акцентом заходу стала спільна молитва до якої долучилися два єпископи та духовенство усіх християнських конфесій міста. Зокрема єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир та єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Владика Едвард.

Преосвященний Володимир підкреслив, що на  Меморіалі  важко говорити. Адже це та локація, куди варто приходити у тиші та призадумі.

Вшановувати героїв – це не лише про них пам`ятати, це означає бути готовим також стати у їхні ряди. Це не означає, що ми тут сьогодні маємо віддати життя за когось. Ні. Це щось більше, це щось глибше, бо вони теж могли сказати, а чи мені цього треба? Могли обрати якесь комфортне життя, але за цим стояла ціла життєва постава. Це не легко в один день прийняти таке важливе рішення – віддати життя, тим більше за когось, за інших людей, за наступні покоління, за тих, хто сьогодні стоїмо тут, споглядаючи на наш рідний прапор. Хочеться, щоб наше місто надалі лишалось християнським, бо це не йдеться про фанатизм святості. Святість робить нас нормальними людьми. Сьогодні запитаймо себе, а як часто ми сюди приходимо протягом року, так на самоті, в тиші, темряві, коли вже тут нікого нема. Іспит сумління – це не лише пригадування всього поганого, що ми зробили не добре, а це також жаль за те, що ми могли зробити добре, а не зробили. Перемога не лише здобувається фізичною силою чи зброєю. Є щось більше. Над нами є ще Бог. Християнство несе нам ту благу вість, де перемагає любов. Ми є свідками цього. Нехай пам’ять про них буде вічна», – зазначив владика Володимир.

Також до присутніх звернувся міський голова Львова Андрій Садовий, який наголосив, що завтра “кожному з нас  виповниться 30 років”.

“Кожен з нас завтра святкує 30 років. І це важливо, щоб ми зрозуміли, що це наш день – кожного громадянина нашої країни, кожного, у кого Україна у серці. Бажаю усім нам мудрості, любові, нехай Бог нас оберігає і наступні 30 років ми будемо мати менше біди, а більше радості і більше перемог. Я переконаний, ці хлопці та дівчата, які пішли у рай, хотіли б доброго життя для усіх нас. Вони там вірять, що ми продовжимо цю справу і будемо нести цей прапор міцно вперед, до перемоги », – сказав мер Львова Андрій Садовий.

У вечора пам’яті була й музична частина. Відбувся концерт Духової капели Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, які презентували проект «Музика просто неба». Присутні також запалили лампадки, аби вшанувати пам’ять Героїв.


У публікації використано матеріали Львівської міської ради

Фото Маркіяна Лисейка