Свята Джанна творить чудеса через свою ікону: українці діляться свідченнями 

Католицьке Телебачення Віковічного Слова в Україні EWTN Україна оприлюднило у відеоформаті три свідчення про чудеса за посередництвом святої Джанни Беретти Молли — покровительки матерів і сім’ї. У кожному випадку йдеться про посередництво ікони святої, яка була написана у Львові.

Ім’я сучасної італійської святої Джанни Беретти Молли (1922-1962), яку 20 років тому канонізував Папа Іван Павло ІІ, добре відоме християнам, що ведуть боротьбу, захищаючи життя ненароджених – свята вважається покровителькою «Руху за життя» також в Україні.

У 2011 році у Львові було створено ікону святої, з якою саме пов’язані оприлюднені EWTN Україна свідчення, що їх зібрав соціальний активіст і докторант богослов’я Назарій Петрів.

«Мене перепитували, чи я та сама жінка»

Перше свідчення – від Христини Дерлиці, українки, що мешкає в Іспанії. Кілька років тому під час вагітності лікарі передбачили у неї викидень через пухлину (цей випадок нагадує історію самої святої Джанни), проте після двох тижнів молитви до св. Джанни та без жодного медичного втручання пухлина зникла. «Коли робили УЗД, мене кілька разів перепитували, чи я та сама жінка, і питали, що я могла таке зробити? Звичайно – молитися до Джанни Беретти Молли», — розповіла Христина Дерлиця. «Перш за все у людини має бути велика віра, бо по вірі нам буде дано. І Бог настільки милостивий, що Він послав нам святих, які за нас моляться. В моєму випадку це була свята Джанна Беретта Молла. І я вважаю, що кожен, хто вірить і молиться за чиїмось заступництвом, може отримати чудо – таке, як у мене». Під час цієї вагітності у жінки народився здоровий син, якого можна побачити у відео.

«Щасливо народили дітей»

Другим свідченням поділився отець Святослав Жаб’юк із парафії села Бабухів Рогатинського деканату Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Священник розповів, що ікона Джанни Беретти Молли перебувала на його парафії 16-22 вересня 2019 року, завдяки чому вагітні матері дізналися про цю святу. «Після перебування цієї ікони до мене почали звертатися вагітні матері, в яких були проблеми з перебігом вагітності і пологами за медичними показаннями. Я почав молитися, особливо коли молився за хворих на Літургії, то додавав свої слова молитви – ще молюся за заступництвом святої Джанни Беретти Молли за добрий перебіг вагітності і успішні пологи для такої матері», — зазначив о. Святослав Жаб’юк. Він кілька разів молитовно супроводжував матерів, що мали труднощі з вагітністю чи були безплідні – і вони за заступництвом святої Джанни щасливо народили дітей.

Трояндовий запах та зцілення

Про третє свідчення розповів отець Марко Шпак, адміністратор парафії святого Миколая с. Кліщівна Рогатинського деканату Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Він розповів про нічні чування на парафії у 2019 році, під час яких у храмі перебувала ікона святої Джанни. Тоді багато людей засвідчили, що чули трояндовий запах, а через деякий час отець зустрів жінку, яка розповіла, що після цих чувань одержала зцілення від важкої хвороби.

«Я думаю, що, особливо під час нічних чувань, коли було багато людей, які молилися і просили у святої Джанни про дар материнства, про те, щоби свята Джанна допомогла їм у різних потребах, проблемах життєвих – таких людей, крім цієї одної жінки є дуже багато, але вони не говорять це публічно з тих чи інших причин. Але все ж таки ті молитви, які линули до цієї ікони, свята Джанна вислуховувала і доносила до престолу Всевишнього», — підкреслив о. Марко Шпак.

Ми надали стислий виклад, тому радимо переглянути свідчення самостійно. 

«Божими дітьми залишаються всі – і живі, і мертві»

Назарій Петрів разом з чудотворною іконою св. Джанни Беретти Молли. Фото: Андрій Толстой

Про збирання і публікацію свідчень щодо чудес за посередництвом молитов до святої Джанни Беретти Молли «Духовній величі Львова» розповів Назарій Петрів, випускник УКУ, докторант, який працює в соціальних проєктах у Львові і вже понад десять років розвиває культ святої Джанни в Україні, зокрема є упорядником молитовника до неї.

За словами Назарія, свідчень про чудеса є значно більше, та не всі готові публічно розповісти свою історію. Поки що зголосилося кілька людей. «Чотири особи погодилися дати публічне свідчення; щоправда, у четвертому відео є проблеми зі звуком, тому ми його можемо перезаписати і згодом опублікувати. Свідчень заступництва Джанни Беретти Молли і в Україні, і за кордоном є більше. І всі ці свідчення так чи інакше пов’язані з іконою або її копією», – розповів Назарій Петрів.  

Також читайте: Свята, яка хоче робити чуда: незвична історія про ікону, народжену у Львові

Автор ікони Андрій Майовець під час презентації молитовника Святої Джанни в каплиці Розена. Фото: Андрій Толстой

Ікона святої Джанни Беретти Молли зараз перебуває в каплиці Навчально-реабілітаційного центру «Мрія» (м. Львів. вул. Лисенка, 53). Протягом кількох останніх років вона стала відомою передовсім завдяки надприродному трояндовому запахові, що виділяється як з образу, так і з його паперових копій. «Є свідчення про виділення запаху з маленької паперової іконки, тобто той самий запах, який виділяє велика ікона, виділяє і її маленька паперова копія. Дуже цікавий момент, тому що коли ми почали промоцію молитовника, людина зателефонувала до мене і дала свідчення, що її паперова іконка, яку вона в той час знайшла, почала виділяти запах. Ця людина зі мною сконтактувала, завдяки цій людині молитовник потрапив до Чехії», – зазначив Назарій Петрів.

Окрім такого видимого, фізичного прояву благодаті, ікона стала посередником у молитві, через яку люди отримали зцілення. Є також свідчення бездітних сімей, у яких за заступництвом святої Джанни Беретти Молли народилися діти. Назарій Петрів зауважив, що з об’єктивних для них причин ці сім’ї вирішили зберегти приватність і не давати публічних свідчень, проте є щонайменше чотири подружжя, які були бездітними протягом 7-10 років, аж поки за заступництвом святої Джанни нарешті стали батьками. А свідчення осіб, що погодилися публічно розповісти про свій досвід, опублікувала медіамережа EWTN Україна.

Також читайте: О. Славомір Бистри: Венантій Катажинець повернувся до Львова тоді, коли він тут найбільш потрібний

Після презентації молитовника Святої Джанни в каплиці Розена. Фото: Андрій Толстой

«Це, насправді, теж, мабуть, одне з чудес Джанни Беретти Молли», – каже Назарій Петрів. «Я нікого не знав з цього телебачення. Після презентації молитовника, що відбулася 16 серпня, я собі думав, як це буде рухатись далі. І, власне, публікацію “Духовної величі Львова” підхопила Римо-католицька церква в Україні, і буквально в понеділок я отримую телефонний дзвінок від EWTN Ukraine, які запропонували мені розмістити відео, власне, про Джанну Беретту Моллу на їхньому ресурсі. Це було дуже несподівано. Я хотів би співпрацювати з ними і надалі, адже в мене є кілька ідей щодо промоції не тільки Джанни, але й інших святих».

Культ Джанни Беретти Молли в Україні планують розвивати більше – зокрема через місійні подорожі ікони. Зараз також розпочалася праця над перекладом листів святої. Все це допоможе більше відкрити її для тих, хто потребує духовної допомоги.

«Людина, звісно, може звернутись напряму до Ісуса Христа і отримати благодать і зцілення. Але ми говоримо про спільноту святих. В Божих очах, в Божій реальності спільнота Його дітей не обмежена якимось одним виміром. Божими дітьми залишаються всі – і живі, і мертві — серед яких є ті, які в особливий спосіб прославлені Церквою – ми говоримо про святих –  і це така взаємодія між членами однієї спільноти. Господь любить, коли ми співпрацюємо одне з одним. Він хоче, щоб кожна людина була особистістю, але нагадує нам найважливішу річ, яку дуже ми часто забуваємо – те, чим наповнене внутрішнє Боже життя – це любов, яка плекається тільки у взаєминах. Прикладом є взаємини любові між Особами Пресвятої Трійці», – підкреслив Назарій Петрів.

Назарій Петрів з молитовником Святої Джанни. Фото: Андрій Толстой

Молитовник «Свята Джанна –  заступниця матерів, дітей і покровителька родин» (до завершення тиражу) можна отримати, написавши Назарію Петріву у соціальній мережі «Фейсбук».

Також читайте: Назарій Петрів: «Їй приснилися загиблі: близькі, друзі, які просили про справедливість»

«Богословʼя тіла» Івана Павла ІІ побачило світ українською мовою у Львові

«Батько убогих»: у Львові відкрили пам’ятну експозицію святого Зиґмунда Ґораздовського