Синод Єпископів УГКЦ заслухав доповідь про проблеми і перспективи соціального служіння

198733_10150262460552772_2298354_nОтець Андрій Нагірняк, керівник Відділу соціальних питань УГКЦ, під час Синоду Єпископів УГКЦ у м. Львові виголошував доповідь «Соціальне служіння УГКЦ: сучасний стан – проблеми і перспективи».

Ян наголосив автор доповіді, соціальне служіння – не лише практична діяльність, яка здійснюється. Воно має вплив зокрема і на літургіку, катехизацію, розвиток екуменізму тощо. Соціальне служіння пронизує різні сфери життя Церкви і є невід’ємною частиною її природи.

Священик разом з експертами представив основні ділянки соціального служіння, які здійснюються в Церкві: служіння дітям, сиротам, сім’ям, людям похилого віку, ув’язненим, постраждалим від війни тощо.

Читайте також:  «Блаженніший Святослав просить про молитву за Синод Єпископів УГКЦ у Львові».

На Синоді представили результати дослідження соціального служіння в парафіях УГКЦ. «За цими даними, поки стан соціального служіння УГКЦ не є достатнім. Лише три відсотки парафій здійснюють служіння неповносправним, тільки чотири – годують потребуючих. Найуспішнішою є допомога хворим – 30 відсотків парафій, збір одягу і харчів – 47 відсотків парафій», – констатував керівник Відділу соціальних питань УГКЦ.

За словами о. Андрія, такі дані показують нам виклики, які стоять перед Церквою. «А це питання просвіти, бо про соціальне служіння мало відомо. Нам необхідно поширити спектр соціального служіння і його якості, а також запровадити його інституційний розвиток», – підсумував о. Андрій Нагірняк.

 За матеріалами: «Департамент інформації УГКЦ».