Традиційне екуменічне Йорданське водосвяття у Львові на площі Ринок (Фоторепортаж)

Сьогодні, 19 січня, у день свята Богоявлення Господнього, на площі Ринок відбулось загальноміське освячення води.

Розпочав захід октет «Орфей», який виконав різдвяні колядки та щедрівки.

Екуменічний молебень та освячення води очолив Високопреосвященний владика Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату у співслужінні духовенства єпархії. Також участь у загальноміському молебні традиційно взяли представники духовенства різних християнських конфесій міста, зокрема владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви та священнослужителі Української Православної Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви і Римо-Католицької Церкви.

«Богоявлення Господнє – це явлення Святої Тройці, якій ми поклоняємося, яку сповідуємо і в яку віримо. Тому це свято нас об’єднує у великій тайні Святої Тройці. 10407347_10200092626194849_3325688062322586192_nМи повинні знати, що Різдво Христове і Богоявлення – це також перемога. Це той мир, який приніс на землю Христос Бог. Він освячує нашу людську неміч і кличе нас до покаяння. Тому будьмо певними, що ми переможемо і зовнішнього ворога, видимого, і свого внутрішнього ворога – гріха. Не сумніваймося в цьому ні на мить, бо якщо ми з Богом, то хто проти нас? Нехай Боже благословення завжди перебуває над вами, а свята йорданська вода зміцнює нас духовно і тілесно. Тому що кожний, хто буде її почерпати і споживати, надіється на вічне життя і благополуччя в нашій родині, у нашому місті і країні», – звернувся зі словом після екуменічного молебню Високопреосвященний владика Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату.

540414_843858392322424_2350342764958670249_n«Дорогі браття і сестри! Всі ми є возлюблені в очах Божих, всі ми є важливі й цінні. І тому не маймо страху перед обставинами, які є. Бо обставини – соціальні, політичні, економічні – дуже часто від нас не залежать. Хай вода, яка є символом очищення, вода, яка є в цьому чані, сповнить нас радістю, миром, спокоєм і Божим благословенням. Христос Хрещається!», – привітав присутніх владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Участь у молебні взяли також очільники міста, області, представники громадських організацій та об’єднань.

«Я дякую, що так чисельно усі прийшли. Води вистарчить усім. Ми будемо мати ще сьогодні особливе прохання до усіх отців. Ми мали важку, напружену працю – приймали бюджет міста. Бюджет прийняли, то і вчителі, і медики будуть зі зарплатою. Але дуже важко йшла робота. Прошу отців, щоб прийшли і покропили по усіх кабінетах, сесійну залу. Дякую усім. Бажаю, щоб усі були багаті, здорові та щасливі. Христос хрещається!» – побажав міський голова Львова.

Анна Грапенюк, Марта Плішило

Фото: Костянтин Баранюк, Олександр Мазуренко

До теми:

«Дуже хочеться, щоби ваші душі були такими ж чистими, як кришталь, як ця вода, яку ми черпаємо» – владика Димитрій

«Всі ми є возлюблені в очах Божих, важливі й цінні» – владика Венедикт