Митрополит Львівський УГКЦ Ігор став новим співголовою Львівської Ради Церков

Члени Львівської Ради Церков і релігійних організацій (Ради Церков) провели зустріч, на якій обрали нового співголову на наступне півріччя. Ним став Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор. Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

Третє засідання Ради Церков відбулося 25 серпня 2023 року у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка (Домі Франка). Зустріч відбулася під головуванням начальника Львівської ОВА Максима Козицького, який є постійним головою Ради. У ній взяли участь взяли участь представники різних релігійних спільнот області, а також профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, радниця начальника ЛОВА, очільниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА Галина Бордун, керівництво департаменту з питань культури, національностей та релігій.

Члена Ради розглянули два питання – переобрання згідно з терміном співголови Ради, а також розширення обласної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення через співпрацю з релігійним середовищем області.

Згідно з розпорядженням начальника ЛОВА, що очолює Раду, її співголова, представник релігійної спільноти, переобирається щопівроку. За рішенням членів Ради новим співголовою обрали Архипископа і Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря (Возьняка). Раніше цю посаду обіймав Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій (Малетич).

«Щиро вітаємо Владику Ігоря з обранням співголовою Ради Церков. Проповіді Владики, думки та саме життя надихають. Радію, що починаємо наступний етап життя Ради Церков під проводом Владики Ігоря», – прокоментував обрання нового співголови Ради Церков Максим Козицький.

Опісля члени Ради обговорили залучення релігійних служителів до психологічної підтримки людей, які її потребують у зв’язку з повномасштабною російсько-українською війною. Йдеться, перш за все, про тих, хто звертається до координаційних офісів РВА з таким запитом – ВПО; людей, які під час війни втратили своїх близьких; людей, чиї близькі воюють, перебувають у полоні ворога або зникли безвісти.

Як перший крок у такій співпраці, з кінця вересня у Львові та громадах області планують організувати денні зустрічі психологів та священників для спільної координації зусиль у наданні психологічної допомоги. Як показує діяльність Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА, до якого вже долучаються партнери, на кожній зустрічі з членами родин загиблих на війні, ВПО, окрім інших спеціалістів, є запит на присутність священника