Центр «Лібертас» запрошує на міжрелігійну конференцію до Одеси

11064559_10153153381628665_341914777_oУ четвер, 19 березня в Одесі відбудеться міжрелігійна науково-практична конференція на тему «Релігійні цінності як каталізатор утвердження та поширення морально-етичної відповідальності вірних перед суспільством. Досвід Авраамістичних релігій».

Захід організовує львівський Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» за підтримки фундації «Комунікантес». Співорганізаторами цієї конференції виступають Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (Історико-філософський факультет) та Європейський інститут соціальних комунікацій.

Організатори мають на меті створити нейтральний та незалежний майданчик, де представники різних релігійних громад матимуть змогу представити власну позицію щодо питання відповідальності мирян перед суспільством та ролі релігійного чинника у даному процесі.

«Події, які відбуваються впродовж останнього року в Україні, є серйозним викликом для усіх громадян та усіх релігійних, культурних і академічних інституцій. Особлива відповідальність лежить перед Церквами та релігійними організаціями які, варто відзначити, проявили неабиякий патріотизм та єдність у прагненні незалежної та демократичної України» – зазначають організатори.

За словами керівника проекту Романа Назаренка, ця конференція сприятиме поглибленню та посиленню розуміння спільної відповідальності представників різних релігій один перед одним та перед державою.

«Окрім цього наш захід буде чудовою нагодою пізнати глибини та перейняти досвід Авраамістичних релігій у питаннях взаємозв’язку між Богом і людиною; між суспільством і людиною та, зрештою, між вірними різних релігійних громаджень і спільнот» – додав Роман Назаренко.

«Зараз, як ніколи до цього, Україна потребує міжрелігійного спілкування, співпраці, братерської любові та прагнення до діалогу. Кожна релігія закликає до миру та пропагує життя згідно з моральними принципами і відповідальність як перед Богом Творцем, так і перед своїм ближнім. Я абсолютно переконаний, що релігійно-моральний чинник є тим рушієм, який здатен «налаштувати» громадян на дорогу любові, взаємоповаги. Саме сповідування релігійних цінностей несе у собі потенціал провадити та сповідувати діалог та запобігати конфронтації» – розповів Тарас Дзюбанський, керівник Центру «Лібертас».

11064977_10153153381938665_1206424133_o

Запит на участь у конференції просять надсилати на електронну адресу libertas.lviv@gmail.com.