У Львові екуменічною панахидою вшанували трагедію Чорнобиля

26 квітня 2023 року спільнота Львова вшанувала 37-мі роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Біля меморіалу «Героям і жертвам Чорнобиля» відбулись пам’ятні заходи, приурочені трагічним подіям квітня 1986 року.

До пам’ятного знаку (м. Львів, вул. Морозна, 31а) представники міської та обласної влади, духовенства та громади міста поклали квіти, а відтак звершили екуменічну панахиду за жертвами Чорнобиля. Молився панахиду єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир разом зі священнослужителями різних конфесій, повідомляє Львівська Архиєпархія.

«Сьогодні найкращий час помолитися за наших героїв і жертв. Завдяки яким ми можемо жити. Бачимо, що наша земля відродилася, плодоносить. За це складаймо Богові вдячність у пасхальний час. А жертв нехай Господь прийме у свої обійми і сотворить їм вічну пам’ять», – зазначив у своєму слові владика Володимир.

Довідка

До аварії, що сталася на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, призвели недоліки в конструкції реактора. Відбулися два теплові вибухи й подальше руйнування 4-го енергоблоку, в якому містилося до 200 тонн урану. У гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС брали участь понад 240 тис. людей. Внаслідок аварії забруднень зазнали близько 155 тис. м² територій, з них 52 тис. м² – сільськогосподарські землі. З 30 км зони відчуження евакуювали 115 тис. осіб. Всього відселили зі забруднених територій – 35 тис. осіб. Одразу після аварії близько 8,5 млн людей дістали опромінення. 

Фото: Львівська обласна військова адміністрація