У Львові освятили каплицю, де зберігається одна з найстаріших ікон міста

TG1Gb6У п’ятницю, 13 лютого, у палаці Потоцьких (вул. Коперника 15) єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Венедикт (Алексійчук) освятив каплицю, де знаходиться образ Львівської Богородиці XV століття. Ця пам’ятка вважається найстарішою іконою, яка збереглася у Львові до сьогодні.

За словами владики Венедикта, в час, коли Україна бореться за мир на своїй землі, ми повинні звернутися до Діви Марії і просити у Неї заступництва для наших захисників та всієї держави. Лише та людина, яка живе з  довірою, може здолати усі перешкоди та обставини на своєму шляху, варто тільки їй щиро висловити свої турботи до Бога.

Вже після завершення освячення каплиці, директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Ларису Возницьку було нагороджено грамотою–подякою за «працю та вагомий внесок для розвитку Української держави».

Вважається, що ікона Львівської Богородиці була написана у 1534 р., адже саме така дата збережена на її звороті. Невдовзі, під час пожеж у місті, ікону передали на збереження до Латинського собору, а далі вона потрапила до Вірменської катедри. Після Другої Світової війни вона зникла з Вірменського собору і впродовж 45 років образ  перебував у вчительки школи вірменок – бенедиктинок пані Станкевич. Після смерті останньої, образ перейшов до її вихованки Софії Блонської, син котрої, інженер Анджей Отко, передав святиню до Львівської картинної галереї.

Декілька разів ікону перемальовували та піддавали реставрації. Знавці сакрального живопису проводять аналогії окремих деталей на образі Львівської Богородиці та  Паризької Богоматері. Ім’я автора цієї пам’ятки залишається невідомим.

За матеріалами: www.ugcc.lviv.ua та photo-lviv.in.ua